Yerli SaaS girişimi Apsiyon 2,5 milyon dolar Seri A yatırımı aldı
Arama

Yerli SaaS girişimi Apsiyon 2,5 milyon dolar Seri A yatırımı aldı

apisyon-logoApsiyon, Earlybird Venture Capital‘dan 2,5 milyon dolar değerinde Seri A yatırımı aldı.

Türkiye’nin uzun yıllardır hizmet veren (ilk Webrazzi haberimiz 2011 yılından) SaaS girişimlerinden biri olan Apsiyon; bilmeyenler için site, rezidans ve plaza gibi yaşam alanlarının yönetimine odaklanıyor.

Girişim şu an 1500’den fazla yaşam alanında kullanılıp 180 binin üzerinde konut ve 300 bin kişiye hizmet veriyor. Apsiyon kullanıcıları kat maliklerinden online aidat tahsilatı yapabilmek başta olmak üzere CRM, iletişim ve muhasebe konularında önemli faydalar sağlayabiliyor.

Kuruluşuyla birlikte Tarık Yıldırım’dan bir melek yatırım alan Apsiyon; geçtiğimiz yıla göre çalışan sayısını 4 kat, cirosunu ise 2 kat arttırmayı başarmış. Tüm bunlar ışığında Seri A yatırımının girişim için oldukça önemli bir ivmelenme sağlayabileceği tahmin edilebilir. Bu arada Apsiyon, 2,5 milyon dolarlık yatırım sonra başta Adana, Ankara ve İzmir olmak üzere Anadolu’daki operasyonlarını genişletmeyi hedefliyormuş.

Apsiyon girişiminin kurucu ortakları - Kudret Türk, Erkan Doğan ve Meriç Akdamar
Apsiyon girişiminin kurucu ortakları – Meriç Akdamar, Kudret Türk ve Erkan Doğan

Ayrıca ekipten aldığımız bir diğer bilgiye göre kendini geliştirmek isteyen apartman yöneticileri ve bu işi profesyonel olarak yapan kişiler için bir eğitim platformu olarak tarif edebileceğimiz Apsiyon Akademi de girişimin odaklandığı alanlardan biri konumunda.

‘Toplu yaşam alanlarının işletim sistemi‘ benzetmesi

Apsiyon ekibi vizyonlarını ‘toplu yaşam alanlarının işletim sistemi olmak‘ olarak belirlemiş. Tarihe not düşmek adına; konuyla ilgili olarak Apsiyon CEO’su Kudret Türk‘ün sözlerini de yer vermemiz gerekirse: “Önümüzdeki dönemde, birçok yazılım ve donanımla entegre şekilde hizmet verebilen bir platform olmayı planlıyoruz. Uzun vadede amacımız, site yönetimlerinin hizmet kalitesini yükseltmenin yanı sıra işletme yönetimi adına verimliliği artırarak aidatları düşürmek.

Diğer yandan Earlybird ortaklarından Cem Sertoğlu ise halihazırda pazar lideri olan Apsiyon’un, emlak sektöründeki teknolojik transformasyonun önemli bir halkası olacağını belirtiyor.

En azından kısa vadede Türkiye pazarına odaklanmaya devam edecek olan Apsiyon için 2,5 milyon dolar değerindeki Seri A yatırımının, girişimi Türkiye’de büyütmek adına yeterli olacağını tahmin ediyoruz. Apsiyon hakkındaki gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (12)
 1. osman dedi ki:

  bizim sitede de kullanılıyor, oldukça rahat ettik geldi geleli. büyüyor olmalarına çok sevindim.

 2. Gökhan dedi ki:

  Bizim sitede de kullanılıyor, kredi kartımdan online olarak aidatimı ödüyorum gayet rahat.

 3. İyiAyakkabı dedi ki:

  Bizim sitemizde de kullanılıyor, çok kullanışlı.

 4. Rebel Head dedi ki:

  Bizim sitemizde kullanılmıyor 🙁

 5. Barış dedi ki:

  Bizim sitede kullanılmıyor, aaa biz sitede oturmuyoruz ki? 🙂

  Şaka bi yana bu tür yerli projeleri her zaman destekliyoruz.

  Naçizane bir önerim olacak, herkese yayılması için sistemde fatura yönetimi gibi birşey yapıp “sitesel yapılaşmada” oturmayanların da sisteme dahil olabilip elektrik su doğalgaz faturaları gibi faturaları tek yerden ödemelerini sağlayabilirsiniz.

 6. BATUHAN dedi ki:

  Bizim sitede de kullanılıyor, kullananlar bilir

 7. Emre dedi ki:

  Çok iyi bir ekip. Umarım çok faydalı olur. Hayırlı olsun

 8. Sertac dedi ki:

  İki buçuk milyon doları kaç hisse karşılığında vermişler, bu şirketin cirosu nedir karı nedir? Cem Sertoğlu hayatında 200 bin liradan fazla para yatırmış mı bir işe? Böyle haberleri yemiyoruz ve böyle haberler yüzünden de bir kesimin medyası olarak kalıyorsunuz.

 9. Kemal dedi ki:

  Reklam kokan site sahiplerinin yorumları 🙂

 10. Mustafa Namoğlu dedi ki:

  Maşallah. Hayırlı uğurlu olsun. Hak eden işlerin bu tür yatırımlar almaları mutluluk verici.

 11. Ahmet dedi ki:

  yerli SaaS girişimler candır başarılar.

 12. Mahmut dedi ki:

  şansa ilk yorum yapanların hepsinin sitesinde kullanılıyormuş. ilginç

Bir Yorum Yazın