Meerkat'in grup video uygulaması Houseparty, 1 milyon kullanıcıya yaklaştı

Meerkat'in grup video uygulaması Houseparty, 1 milyon kullanıcıya yaklaştı

Meerkat, mobil canlı yayınlar konusunda Periscope'un hezimetini geride bırakmış olabilir. Bundan yaklaşık 10 ay önce, gizlice Houseparty adında bir uygulama yayınlayan Meerkat, sessiz sedasız 1 milyon kullanıcıya yaklaştı. Uygulama, resmen tanıtılsa da Meerkat, Houseparty ile arasındaki bağı açıkça duyurmuş değil.

Houseparty, iOS ve Android için bir grup chat uygulaması ve kullanıcı deneyimi Meerkat'e fazlasıyla benzer. Bir hesap oluşturarak girdiğiniz uygulamayla telefon numaranızı paylaşıyorsunuz. Bu sayede rehberinize erişen Houseparty, kullanıcısı olan arkadaşlarınızla bağlantı kurmanızı sağlıyor. Bunlar arasında online olanları ana ekranında listeleyen ve dilerseniz size anlık bildirimlerle ileten Houseparty üzerinden, dilediğiniz arkadaşlarınızla tek tıkla, eşzamanlı video chat yapabiliyorsunuz.

houseparty

Houseparty en fazla sekiz kişinin birlikte video sohbet yapmasına izin veriyor bugün. Uygulama üzerinden özel chat odaları oluşturmanız ve bir odadan diğerine geçmeniz mümkün. Houseparty'nin Meerkat'ten en önemli farkı ise "canlı yayınları" genel izleyici yerine bir grup için özelleştirmesi. Houseparty, Meerkat kurucusu Ben Rubin'in kendi ifadesiyle bir tiyatro değil, bir ev partisi çizgisinde.

Geçtiğimiz Şubat'tan itibaren kampüslerdeki pazarlama faaliyetleri sayesinde hızlı bir büyüme yakalayan Houseparty'nin gördüğü ilgiye teknik açıdan yeterince iyi cevap verememesi yazı durağan geçirmesine sebep olmuş. Yaklaşık bir ay önce yeniden yapılandırılan uygulamanın büyümeye devam ettiği belirtiliyor. Houseparty'nin grup video chat uygulamasının bu başarısını ne kadar sürdürebileceği ise muamma... Zira Meerkat ve Houseparty'nin yapımcısı Life on Air girişiminin Tel Aviv ofisini kapattığı ve işten çıkarmalara başladığı yönünde haberler de var.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.