Turkcell oyun ve e-spor odaklı Gamecell'i tanıttı
Oyun

Turkcell oyun ve e-spor odaklı Gamecell'i tanıttı

Turkcell, veri tüketiminin yoğun olduğu bir başka alan, oyun sektörüne, Gamecell ile iddialı bir giriş yaptı. Turkcell'in bu sabah düzenlediği bir basın toplantısıyla tanıttığı entegre oyun platformunu Gamecell oyun satışının yanında e-spor müsabakalarını da destekliyor.

Henüz betada olan Gamecell.com adresinden yayına başlayan Turkcell'in oyun platformu üzerinde, bugün itibariyle iki binden fazla oyun satışı yapılıyor. 2015'ten bu yana Türkiye'de faaliyet gösteren ve hali hazırda Turkcell'in iş ortakları arasında yer alan BigKazan ile birlikte hayata geçirilen platform, popüler oyunlarla ilgili son gelişmeleri takip etmenizi sağlayan zengin bir içeriğe sahip. Türkiye'deki 30 milyon oyuncuya ulaşmak istediklerini söyleyen Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün, platformun oyun severlerin sadece oyun satın aldıkları değil turnuvalara katıldıkları, takım kurdukları, oyun dünyasından en son gelişmeleri takip ettikleri bir platform olmasını arzuladıklarını belirtiyor, yaptığı açıklamada.

Gamecell üzerinden oyuncuların takım kurmasının ve turnuvalara katılmasının önünü açan Turkcell, online turnuvaların çok ses getiren finalleri için geniş katılımlı etkinlikler düzenlemeyi de planlıyor. e-Spor, Gamecell üzerinde Hive kategorisi altında yer alıyor ve oyuncuların yurt dışında ve Türkiye’de devam eden turnuvalar ve takımların sıralamalarını, oyuncularla ilgili bilgileri görmelerini sağlıyor. Dileyen kullanıcılar bu başlık altında turnuva düzenleyebilir veya turnuvalara başvurabiliyor.

Turkcell Gamecell’de 20 TL ve üzeri oyun alan Superonline fiber kullanıcılarına, istedikleri bir gün Turbo Butonu’nu kullanarak Adil Kullanım Kotası ve hız limitine takılmadan oyunlarını indirme imkanı tanıyor.

gamecell-infografik

Yorumlar (5)
 1. Ali Nihat Ali Nihat

  Turkcell son zamanlardaki alakasız işler serüveninde zirveye oynuyor!

  Bu ve benzeri "NEW BUSINESS" fikirlerine el atmayı bırakıp ne zaman kendi işine odaklanacak acaba Turkcell çalışanları veya bunu stratejik hamle olarak gören yönetim kadrosu?

  Lütfen telekom alanında katma değerli işler üretin.

  Gerekiyorsa sabah 8 akşam 4:45 hiçbir şey yapmadan mesainizi doldurun.

  Fizy'i gibi girişimleri öldürdünüz bırakın bu alan Turkcell'siz bakir hayatta kalsın.

  1. Livizyon Livizyon

   Kesinlikle katılıyorum, herkes en iyi bildiği işi yapmalı.

  2. Çağsan Çağsan

   Senin Fizy dediğin girişim youtube u scrape edip play butonu koymaktan ibaretti, zaten ölücekti o.

 2. Bu devirde bu site tasarımı, kodlaması nedir?

 3. TurkTelekom playstore'un kopyası site ve proje. Hayatında birşey üretmemiş iş insanların başarılı bir girişim çıkarması pek mümkün değil. Plaza insanları 2017'yi bununla geçirir, oyalanır, çok iş yapmış gibi görünür. Turkcell teknoloji şirketiyim diyor kendi uygulamalarını bile dışarı yaptırıyor...Bu kadar nüfus ve fatura tahsilatı varken çalışmaya düşünmeye ne gerek kankalar ?