Turkcell oyun ve e-spor odaklı Gamecell'i tanıttı

Turkcell oyun ve e-spor odaklı Gamecell'i tanıttı

Turkcell, veri tüketiminin yoğun olduğu bir başka alan, oyun sektörüne, Gamecell ile iddialı bir giriş yaptı. Turkcell'in bu sabah düzenlediği bir basın toplantısıyla tanıttığı entegre oyun platformunu Gamecell oyun satışının yanında e-spor müsabakalarını da destekliyor.

Henüz betada olan Gamecell.com adresinden yayına başlayan Turkcell'in oyun platformu üzerinde, bugün itibariyle iki binden fazla oyun satışı yapılıyor. 2015'ten bu yana Türkiye'de faaliyet gösteren ve hali hazırda Turkcell'in iş ortakları arasında yer alan BigKazan ile birlikte hayata geçirilen platform, popüler oyunlarla ilgili son gelişmeleri takip etmenizi sağlayan zengin bir içeriğe sahip. Türkiye'deki 30 milyon oyuncuya ulaşmak istediklerini söyleyen Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün, platformun oyun severlerin sadece oyun satın aldıkları değil turnuvalara katıldıkları, takım kurdukları, oyun dünyasından en son gelişmeleri takip ettikleri bir platform olmasını arzuladıklarını belirtiyor, yaptığı açıklamada.

Gamecell üzerinden oyuncuların takım kurmasının ve turnuvalara katılmasının önünü açan Turkcell, online turnuvaların çok ses getiren finalleri için geniş katılımlı etkinlikler düzenlemeyi de planlıyor. e-Spor, Gamecell üzerinde Hive kategorisi altında yer alıyor ve oyuncuların yurt dışında ve Türkiye’de devam eden turnuvalar ve takımların sıralamalarını, oyuncularla ilgili bilgileri görmelerini sağlıyor. Dileyen kullanıcılar bu başlık altında turnuva düzenleyebilir veya turnuvalara başvurabiliyor.

Turkcell Gamecell’de 20 TL ve üzeri oyun alan Superonline fiber kullanıcılarına, istedikleri bir gün Turbo Butonu’nu kullanarak Adil Kullanım Kotası ve hız limitine takılmadan oyunlarını indirme imkanı tanıyor.

gamecell-infografik

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.