Girişimci eğitim programı Startup Leadership Program, İstanbul’a merhaba diyor
Arama
Girişim

Girişimci eğitim programı Startup Leadership Program, İstanbul’a merhaba diyor

startup-leadership

Ülkemiz yabancı girişim hızlandırma ve eğitim programlarının radarına girmeye devam ediyor. Bu kez Startup Leadership Program (SLP), gelecek vaadeden girişimcilerimizi bulmak için kolları sıvadı.

2006 yılında Boston, ABD’de başlayan SLP, şu anda 12 ülke ve 28 şehirde faaliyette olan bir girişim eğitim programı. Kendini ‘sosyal bir girişimcilik programı’ olarak tanımlıyor ve tahmin edeceğiniz gibi Türkiye’ye İstanbul üzerinden giriş yapıyor. Her şehirde olduğu gibi İstanbul’da da 15-25 arası yetenekli girişimci arıyor.

Hisse paylaşımı yok, giriş ücreti var

Toplamda 12 hafta süren eğitimlerin sonunda sunum günü düzenleyen SLP, programdaki girişimcilerin isterlerse diğer ülke ve şehirlerdeki sunum gününe katılmasına da izin veriyor. Dolayısıyla farklı pazarlarda büyümek isteyen girişimciler için önemli bir fırsat sunuyor. Girişim hızlandırma programlarından farklı olarak seçilen girişimcilerden herhangi bir şekilde hisse paylaşımı beklemiyor. Diğer yandan program giderleri için 850TL’lik bir giriş ücreti talep ediyor.

startup-leadership-istanbul

Başvurular 15 Ekim’e kadar

Bugüne kadar 2 bin 200’den fazla girişimcinin eğitilmesine yardım eden Startup Leadership Program, 1300’den fazla girişimin 500 milyon dolardan fazla yatırım almasına da aracılık etmiş. 15 Ekim’e kadar başvuru kabul eden programın eğitimleri Kasım ayında başlayacak ve haftaiçi bir akşam saat 18:00 – 21:00 arasında programın sponsoru olan StartersHub binasında düzenlenecek.

Programın İstanbul koordinatörleri Ceren Çubukçu ve Müge Çevik en az 5 kadın girişimciyi programa dahil etmek istediklerini paylaşıyor ve kadın girişimcilerin başvurularını merakla bekliyor. Şimdiye kadar SLP’ye katılan kadın girişimcilerin sayısı 550’yi geçiyor.

Eğer girişimcilik konusunda tecrübeli yerli ve yabancı mentorların desteğine ihtiyaç duyuyor ve/veya küresel bir ağa katılmak istiyorsanız hemen başvuru sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (6)
 1. Ovetto dedi ki:

  1000 kişiden 850 lira toplasa iyi para..

  1. bilisimgezegeni dedi ki:

   Merhaba
   Program koordinatörleri olarak para almıyoruz. Para ABD hesabında toplanıp bize gider karşılığı verilecek. http://www.startupleadership.com/pages/overview/#fees adresinde dikkat ettiyseniz en az Türkiye’de isteniyor.

  2. Ceren Çubukçu dedi ki:

   Ayrıca programa en fazla 20 kişi alacağız.

  3. Kadir dedi ki:

   Organizatör kurumun kazancını hesap etmek yerine, katılacak firmaların sağlayacağı faydaya yoğunlaşmak daha mantıklı diye düşünüyorum.

 2. selam dedi ki:

  Merhaba, sunumlar eğitimler Türkçe mi olacak? Bu konuda yazıda bilgi verilmemiş.

  1. Ceren Çubukçu dedi ki:

   sunumlar tüm dünya ile aynı olması için ingilizce olarak gösterilecek ama anlatımlar ve uygulamalar türkçe.

Bir Yorum Yazın