25 bin üyeyi geride bırakan Canım İstanbul ikinci yılında gelir yaratmaya başladı

25 bin üyeyi geride bırakan Canım İstanbul ikinci yılında gelir yaratmaya başladı

İstanbul'a dair yaşam kültürü yayını Canım İstanbul, ikinci yılında hızlı büyümeye devam ediyor. Benzerlerinden farklı olarak newsletter üyeliğini temel alan yayının abonelerinin sayısı, son dokuz ayda iki katına çıkarak, 25 bine ulaştı. Bir süre önce doğal reklamlarla gelir yaratmaya başlayan girişim, önümüzdeki yıl mobil uygulamalarını yayınlamayı planlıyor.

İzmirli bir ailenin çocuğu olarak Paris’te doğan Joseph Donyo‘nun girişimi Canım İstanbul, Eylül 2014'ten bu yana, İstanbul yaşamıyla ilgili modadan yeme içmeye, sanattan sağlığa geniş bir kapsamda içeriği okurlarla buluşturuyor.

Yazım dilinden tasarımına içeriğin özgün bir çizgide sunulmasına odaklanmasıyla belirli bir kitle oluşturmayı başaran Canım İstanbul, ilk doğal reklamlarını yaklaşık altı ay önce almaya başladı. Bugüne kadar Tommy Hilfiger, Sephora, Gap, happn ve Zipcar markalarıyla çalışan Canım İstanbul, kozmetik, moda, spor, seyahat ve otomobil dikeyinde markalarla görüşmeye devam ediyor. Kurucusu Joseph Donyo, Canım İstanbul DNA'sına uygun markaları seçmek konusunda hassas olduklarını belirtiyor ve markalara yatırımlarından birkaç hafta içinde 5 kat dönüş sağladıklarını söylüyor.

2017'de 50-60 bin newsletter üyesi hedefleyen Canım İstanbul, mobil uygulamalarını da önümüzdeki yıl yayınlayacak. Canım İstanbul, newsletter'ların tekrar yükselişe geçtiği bir dönemde, Türkiye'de bu modeli doğru uygulayan az sayıda girişimden biri.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.