Spotify iş birliğiyle Tinder'a müzik yayınlama özelliği geldi

Spotify iş birliğiyle Tinder'a müzik yayınlama özelliği geldi

Tinder ve Spotify kullanıcıların müzik zevklerine göre eşleşmelerini sağlayacak yeni bir iş birliğini duyurdu. Tinder ile Spotify hesabınızı bağlı hale getirmenizi sağlayan anlaşma, bir dönem MySpace'te olduğu gibi dinlediğiniz şarkıları Tinder'da yayınlamanıza izin veriyor. Spotify ise Tinder'a özel Tinder Music listeleriyle, kendi uygulamaları içinden Tinder yayınını destekliyor.

Tinder'da kullanıcıların kendini daha güçlü bir şekilde ifade etmesine yardımcı olabilecek Spotify yayını için Spotify abonesi olmanız gerekmiyor. Eğer bir Spotify hesabınız yoksa, anlaşma Tinder profilinizde görünecek bir şarkıyı (Anthem) Spotify üzerinden seçmenize izin veriyor. Ancak Spotify hesabınız varsa, Tinder'da sizinle aynı şarkıları dinleyen kullanıcıları görmeniz mümkün hale geliyor. Anlaşma Spotify'ın Tinder ile erişimini arttırmasını sağlarken, anlar etrafında kurgulanan uygulaması için yeni müzik davranışları keşfetmesine yardımcı olabilir. Tinder ise, bu durumdan gerek kullanıcı etkileşimini arttırma gerek daha iyi eşleştirmeler yapma gibi faydalar sağlayabilir.

https://youtu.be/f49Z0ZPBaWA

Tinder ve Spotify iş birliği Instagram profillerinin Tinder'a aktarılmasına benzer bir özellik, ancak müziğin Tinder için yeni bir medyum olması aynı müziği dinleyen insanlar arasındaki etkileşimi izlemek açısından oldukça önemli veriler edinilmesini sağlayabilir.

Spotify'ın Tinder anlaşması için geçtiğimiz Haziran'da benzer bir özelliği sunmaya başlayan daha az popüler arkadaşlık uygulaması Bumble ile iş birliği yaptığını da belirtelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.