Microsoft, Skype'ın Londra ofisini kapatma kararı aldı
Dijital

Microsoft, Skype'ın Londra ofisini kapatma kararı aldı

Microsoft mesajlaşma ve görüntülü görüşme uygulaması Skype'ın Londra ofisinin kapısına kilit vurma kararı aldı. Microsoft'un bu kararının strateji değişikliğinin sonucu olduğu söyleniyor. Bazı mühendislik pozisyonlarını birleştirme kapsamında Skype'ın Londra ofisi bundan böyle hizmet vermeyecek.

Londra ofisinde 400 kadar çalışanı bulunuyordu. Kapatılma kararıyla birlikte bu çalışanlara istihdam danışmanlık hizmeti verecek ve tazminatlarını karşılayacak olan Skype, birleştirdiği pozisyonlar için bazı çalışanlarına Skype'da devam etme olanağı da sunacak. Ancak bundan böyle Skype'ın yönetileceği ana merkez Microsoft'un da ana merkezi olan Redmond olacak. Kısacası Microsoft, Skype uygulamasına ciddi bir biçimde el atmış durumda ve Skype'a çok daha iyi odaklanmak istiyor gibi gözüküyor.

Kapatılacak Skype Londra ofisinin görüntülerini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Yorumlar (2)
  1. Türkiye'de de çok kullanıcısı var neden burada da bir ofis açmıyor ki? kurumsal paketine her yıl dünyanın parasını ödüyoruz.

  2. Microsoft ne yapmaya çalışıyor cidden anlamak zor. En güzel zamanında Messenger'ı kapatıp Skype uygulamasına geçti. Hemde facebook gibi bir sitenin patladığı zamanlar ve insanlar yavaş yavaş messenger kullanmayı bırakmaya başlamıştı. Skype'a geçildikten sonra birçok kişiyi bir daha online göremedim. yıllardır internet explorer'a çözüm bile bulamayan firma aslında beni şaşırttı diyemem :)