x

Sequoia Capital moda sitesi Dia&Co’ya 20 milyon dolar yatırım yaptı

dia-coÖzellikle büyük beden giyen kadınları hedefleyen ve büyük beden giyen kadınların kişisel moda danışmanlığı girişimi Dia&Co, Sequoia Capital‘den 20 milyon dolar yatırım aldı.

2014 yılında kurulan girişim, büyük beden giyen kadınlar için kıyafet ve aksesuar satıyor. Dia&Co müşterileri, online olarak anketi doldurarak kendi zevklerine ve tarzlarına uygun olarak ürün sipariş de edebiliyorlar.

Abonelik sistemiyle çalışan girişim, her biri 20 dolar olan aylık ödemeler karşılığında içinde 5 adet ürün olan kurular iletiyor. Bu üyelik sayesinde diğer Dia&Co ürünlerinde de yüzde 20 indirime sahip olabiliyorsunuz.

screen-shot-2016-09-16-at-09-53-46

20 milyon dolarlık yatırım, Zappos’un eski COO’su Alfred Lin’in önderliğinde toplandı. E-ticaret alanında tecrübesi olan ismin bu yatırımda da önemli rolu olduğunu söyleyebiliriz. Gelen yatırımla birlikte girişimin değeri ise 70 milyon dolara çıkmış oldu.

Yorumlar (1)

  1. Emin Karagil |

    Hanımımın sık sık alışveriş yaptığı bir site. Tombul bayanlar için modanın nabzını tutuyor. Uygun fiyatlar, düşük kargolama bedelleri ve daha fazlası için idealdir.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın