Sequoia Capital moda sitesi Dia&Co'ya 20 milyon dolar yatırım yaptı
Yatırım

Sequoia Capital moda sitesi Dia&Co'ya 20 milyon dolar yatırım yaptı

Özellikle büyük beden giyen kadınları hedefleyen ve büyük beden giyen kadınların kişisel moda danışmanlığı girişimi Dia&Co, Sequoia Capital'den 20 milyon dolar yatırım aldı.

2014 yılında kurulan girişim, büyük beden giyen kadınlar için kıyafet ve aksesuar satıyor. Dia&Co müşterileri, online olarak anketi doldurarak kendi zevklerine ve tarzlarına uygun olarak ürün sipariş de edebiliyorlar.

Abonelik sistemiyle çalışan girişim, her biri 20 dolar olan aylık ödemeler karşılığında içinde 5 adet ürün olan kurular iletiyor. Bu üyelik sayesinde diğer Dia&Co ürünlerinde de yüzde 20 indirime sahip olabiliyorsunuz.

screen-shot-2016-09-16-at-09-53-46

20 milyon dolarlık yatırım, Zappos'un eski COO'su Alfred Lin'in önderliğinde toplandı. E-ticaret alanında tecrübesi olan ismin bu yatırımda da önemli rolu olduğunu söyleyebiliriz. Gelen yatırımla birlikte girişimin değeri ise 70 milyon dolara çıkmış oldu.

Yorumlar (1)
  1. Emin Karagil Emin Karagil

    Hanımımın sık sık alışveriş yaptığı bir site. Tombul bayanlar için modanın nabzını tutuyor. Uygun fiyatlar, düşük kargolama bedelleri ve daha fazlası için idealdir.