Swarm’da bugüne dek yapılan 10 milyar check-in’in 2,5 milyarı Türkiye’den
Arama
Dijital

Swarm’da bugüne dek yapılan 10 milyar check-in’in 2,5 milyarı Türkiye’den

swarm-foursqareFoursquare resmi blogu üzerinden yaptığı bir açıklamayla Swarm uygulamalarında tam 10 milyarıncı check-in’in yapılmasını kutladıklarını duyurdu. Bu mesaj aracılığıyla topluluğa teşekkür eden Swarm uygulaması, bunun şerefine bugün yapılan her check-in için kullanıcıların ekstra 100 puan kazanacağını da açıkladı.

Swarm bu kutlama ve teşekkür mesajıyla birlikte çok önemli veriler de paylaştı. Bu verilerden en dikkat çekeni ise Türkiye’nin en çok check-in yapılan ülke olması oldu. Foursquare ve Swarm’un kullanımın yoğun olduğu ülkelerden biri olduğumuzu biliyorduk fakat Swarm için en önemli ülkenin Türkiye olması epey şaşırtıcı bir gelişme.

Foursquare’in paylaştığı verilere göre Swarm‘da bugüne dek yapılan 10 milyar check’in 4’te 1’i Türkiye’den yapılmış. Türkiye’de yapılan check-in sayısı 2,5 milyarı aşarken, bu sayı her geçen an artmaya da şüphesiz devam ediyor.

Foursquare, yaptığı açıklamada ilk check-in’in 2009 yılında yapıldığını, Everest’te dünyanın en yüksek check-in noktası, Lut Gölü’nde ise dünyanın en alçak check-in noktasının yer aldığını da belirtti.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (8)
 1. Webrazzi dedi ki:

  Psikopat Türk’ler! 🙂

 2. CAN dedi ki:

  Her check-in için değil sadece ilk check-in için 100 puan verildi.

 3. NoCheckin dedi ki:

  Ülkemiz insanlarının yaptıkları güzel işlerle ve başarılarla değil de, fuzuli işlerle öne plana çıkma ve kendini ispatlama çabasını istatistiksel olarak da ispatlayan bir veri… Üzülüyor insan…

 4. oguz dedi ki:

  check yaptığıma göre atom ayırmaya devam edeyim 🙂

 5. çağsan dedi ki:

  Genelde hep birilerini ekleme amacı taşıyor biryerde check in yapmak swarmda. Facebookta ki check in ler ise gösterişe dayalı.

 6. Adnan Can dedi ki:

  Eskiden bi şey yerken içerken gizlerdik başkası alamaz belki yyiyip icemez diye ama şimdi en güzel yemekleri içecekleri utanmadan sıkılmadan paylaşıyoruz , gülsek mi aglasak mi ?

 7. Gizli Özne dedi ki:

  Görgüsüzlükte dünya markası olduğumuzu gösteren küçük bir istatistik.

 8. Orhan dedi ki:

  Maalesef çok tüketim odaklı ve akılsız bir halk olduğumuzu gösteriyor.

Bir Yorum Yazın