Instagram haritada fotoğrafları işaretlediği özelliğini devre dışı bırakıyor
Dijital

Instagram haritada fotoğrafları işaretlediği özelliğini devre dışı bırakıyor

Instagram, uzun süredi varolan bir özelliğini devre dışı bırakmaya hazırladığını doğruladı. Photo Map adıyla anılan özellik sayesinde kullanıcılar, dünya haritası üzerinde fotoğraf çektikleri yerleri işaretlenmiş olarak görebiliyordu.

Instagram'dan yapılan açıklamaya göre bu özellik geniş kitlelerce kullanılmadığı için uygulamadan kaldırılmaya karar verilmiş. Açıklamada Instagram'ın bu gibi özellikler yerine farklı özelliklere odaklanacağı belirtiliyor

Bildiğiniz gibi Instagram 3.0 sürümüyle harita özelliği 2012 yılında eklenmişti. Instagram'da konum bazlı fotoğraf gönderimi Foursquare entegrasyonu ile başlamıştı. Kullanıcılar fotoğraflarına ilgili mekanlarda check-in yaparak konum bilgisi ekleyebiliyordu.

image1

Photo Map ile birlikte kullanıcılar profillerinde gördüğü bu sekmeyi gelecek güncellemelerle birlikte kaybedecek. Kısacası hemen yukarıda görebileceğiniz ekrana artık veda edeceğiz fakat Instagram API'ı çalışmaya devam edecek ve tabii ki fotoğraflara konum bilgisi de eklenmeye devam edilebilecek.

Yorumlar (2)
  1. Instagram'ın başta yaptığı hata sebebiyle kullanılmadı bence, ilk zamanlar o anda bulunduğun yeri etiketlemek zorunda kalıyordun. Halbuki paylaşımı başka zaman yapıyorsan, fotoğrafın çekildi yeri işaretlemek daha mantıklı olduğu halde işaretleyemiyordun. Sonrasında bu hata düzeltildi ama insanlar bu dönemde alışkanlıklarını kaybetti diye düşünüyorum.

  2. Instagram Takipçi Hilesi Instagram Takipçi Hilesi

    gereksiz yüklerden kurtulmak gerek haliyle..