İp atlamayı 'akıllı' hale getiren ürün: Tangram
Teknoloji

İp atlamayı 'akıllı' hale getiren ürün: Tangram

Tangram adıyla anılan bu ip, aslında bildiğimiz anlamda ip atlamanıza yardımcı olan bir yeni teknoloji. Tangram sayesinde kullanıcılar ip atlamayı daha eğlenceli bir hale getirebiliyor. Kaç kere ip atladığınızı, ne kadar kalori yaktığınızı gösteren Tangram, bunun yanı sıra liderlik tablosuyla oyunlaştırma öğesini de içine katarak size yarışmalı bir spor olanağı da sunuyor. En yararlı kardiyo egzersizlerinden birisi olan ip atlama böylece bu akıllı teknoloji sayesinde çok daha keyifli gerçekleştirilebiliyor.

Tangram, üzerindeki LED ışıkları sayesinde de diğer klasik ip atlama ürünlerinden farklılaşmayı başarıyor. Tagram, akıllı telefon uygulaması aracılığıyla da takip ediliyor. Kısacası ip atladığınız Tangram ürünü akıllı telefonunuzdaki uygulamayla konuşuyor ve gerçek zamanlı olarak verileri telefonunuza aktarıyor.

80 dolarlık satış fiyatı ile online olarak satışa sunulan Tangram ürünleri, geçtiğimiz aylarda ABD'deki Apple Store'larda da satışa sunulmaya başlandı. Kısacası Apple'ın da sevdiği bir ürün olmayı başaran Tangram, güzel bir IoT örneği olmayı da başarıyor. Hemen aşağıdan da Tangram'ı tanıtan ve sanki bir Apple ürünü gibi tanıtılan videosunu izleyebilirsiniz.

Yorumlar (2)
  1. Güzel bir ürün spor yapanlar için değer. Akıllı saati kullanıyorum gerçekten çok faydası gördüm. Günde kaç kalori harcandığı, kaç saat derin uyku aldığımı gibi bir çok önemli veriler aktarıyor. Sanırım Tangramda bu tip özelliklere sahip ve bu tip ürünlerin Psikolojik olarak spora karşı yönlendirme sağlıyor. Kullanmayı değer

  2. Hakikaten başarılı bir çalışma olmuş. İp atlama olduğunu duyunca da direk ilgimi çekti zaten. Kullanmak lazım.