Mr. Robot dizisinin resmi mobil oyunu yayınlandı

Mr. Robot dizisinin resmi mobil oyunu yayınlandı

Sinema tarihindeki en gerçekçi hack'leme sahnelerine sahip yapımlardan biri olmasıyla adından söz ettiren Mr. Robot, izleyicilerin hikayeye biraz daha dahil olmasını sağlayacak resmi mobil oyunu yayınladı.

iOS ve Android için yayınlanan Mr. Robot:1.51exfiltrati0n adlı mobil oyun, dizinin bölüm adlandırmalarında olduğu gibi uzantılara bağlı kalarak, iOS için Mr. Robot:1.51exfiltrati0n.ipo; Android içinse Mr. Robot:1.51exfiltrati0n.apk isimleriyle sunuluyor. Mr. Robot'un "gerçek kötüsü" Evil Corp'a ait bir mesajlaşma uygulaması şeklinde kurgulanan oyuna, Coney Island'daki Fun Society Arcade'de yerde sahipsiz bir telefon bularak başlıyorsunuz. Telefon, dizinin ve fsociety'nin ana karakterlerinden Darlene'e ait.

mr robot oyun

Dizi senaryosuna paralel olarak, oyunda E-Corp'un sonunu getirmek isteyen hacker gruba dahil olduğunuzda, iş arkadaşlarınızla mesajlaşmaya başlıyorsunuz. Elde ettiğiniz bilgileri dizinin karakterleriyle gerçek zamanlı olarak paylaşıyorsunuz. Seçtiğiniz diyaloglara göre hikayenin akışını değiştiren oyun, kontrolü bu şekilde size veriyor. Yani oyunda dizinin başrolü Elliot'ı oynamıyorsunuz, bunun yerine Elliot'ın yer yer şizofreniye varan psikozlarıyla başa çıkıp, büyük planı yürütmeniz gerekiyor.

Oxenfree oyununun yapımcısı Night School Studio ve Universal Cable Production tarafından geliştirilen Mr. Robot:1.51exfiltrati0n dizinin birinci sezonunu kapsıyor. Ücretli sunulan oyun için App Store'da 7.99 TL; Google Play Store'da 8.79 TL ödemeniz gerekiyor.

TorrentFreak'e göre Mr. Robot, 2015'te korsan olarak indirilen en popüler on dizi arasında altıncı sıradaydı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.