TİB kapatıldı
Arama
Genel

TİB kapatıldı

tib

Bir süredir kapatılması beklenen Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile ilgili nihai karar sonunda verildi. 15 Ağustos’ta düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantısında görüşülen kararı, toplantı sonrasında açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş duyurdu.

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu’nda gündemin OHAL çerçevesinde iki farklı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) olduğunu paylaşan Kurtulmuş, TİB’in kapatılmasının 671 no’lu KHK ile ilgili yapılan ek düzenlemeler içinde olduğunu söyledi. İlgili düzenleme TİB’in kapatılıp, yetkilerinin Bilgi Teknolojileri Kurumu’na (BTK) devredilmesini ön görüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ağustos ayı başında TİB’in kapatılacağını duyurmuştu. TİB, 15 Temmuz darbe girişimi ve öncesinde FETÖ için kilit rol oynayan devlet kuruluşlarından biriydi.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (3)
  1. megavan dedi ki:

    Hükümetin gözüne girebilmek için kapatmadığı site kalmayan kurum.

  2. Hasan dedi ki:

    Kapatıldı da ne oldu? Sanki erişimi engelli siteler tekrar mı açılacak? Hayır. Sadece yetkileri başka yere taşınmış hepsi bu. Demokrasi yine yok yani. Boşuna sevinmeyin.

  3. Ali dedi ki:

    Herkesin her istediğini söylemesi ve her istediğini yapması demokrasi ya da özgürlük değil, kaos ve anarşidir.. Elbette düzenleyici kurumlar olacak… Ama şu da var, düzenleme yetkilerinin kurumu yönetenlerin keyfine göre değil, ilan edilmiş belli kriterlere göre karar alması gerekir…

Bir Yorum Yazın