Sesle kontrol edebildiğiniz dijital ekranlı ayna

Sesle kontrol edebildiğiniz dijital ekranlı ayna

Aynaya bakmak, sadece dış görünüşümüzü kontrol etmek ve değiştirmek için kullanılan bir şeydi. Pamuk Prenses'in kıskanç cadısından başka kimse aynasıyla konuşmuyordu! En azından şimdiye kadar.

Teknolojik gelişmeler kendi ihtiyaçlarını ve sonuçlarını doğuruyor. Örneğin ayna karşısında telefonla makyaj yapma videosunu izleyen ve bunu kendine uygulamaya çalışan insan sayısı azımsanamayacak kadar fazla; ve tabi bunun sonucunda telefonunu lavaboya veya tuvalete düşürenler de... Tüm bunlar akıllı bir ayna geliştirilmesinin temellerini oluşturmuş görünüyor.

Screen Shot 2016-08-09 at 13.24.50

Bir ayna ne kadar akıllı olabilir diye düşünmemek elde değil. Ama özellikleri gerçekten iyi.

  • Kablosuz internet bağlantısı (olmazsa olmaz tabi)
  • Ses ile kontrol özelliği
  • Ayna içerisinde dijital yayın yapan bir ekran
  • Saat, hava durumu, takvim, haber akışı gibi dijital entegrasyon yapılabilecek hemen her tür küçük araç
  • HD çekim yapabilen kamera

Tüm bu özellikleri kişiselleştirerek sabah rutinlerinizi oldukça stabil hale getirebilir. Evden çıkana kadar bir çok basit işinizi halletmiş olabilirsiniz.

Perseus Mirrors kurucuları, seri üretime geçtikten sonra geliştiricilere açacakları api ile bir çok ek özelliği geliştiricilerin üretmesine imkan vereceklerini belirtiyorlar. Ayrıca gelecekte eklenecek sanal gerçeklik özelliği sayesinde özellikle takı konusunda güzel bir çözüm üreteceklerini söyleyebiliriz.

Bu aynanın (veya benzer teknolojilerin) gelecekte çok evrimleşerek çevremizdeki aynaların birer dijital ekrana dönüşeceğini söylemek çok da fütüristik olmayacaktır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.