eBay, gittigidiyor'un kalan hisselerini satın aldı
E-Ticaret

eBay, gittigidiyor'un kalan hisselerini satın aldı

eBay 2011 yılında yüzde 93'ünü satın aldığı gittigidiyor'un artık tek sahibi. iLab Ventures'ın yüzde 7 hissesini alarak gitiigidiyor'un tamamına sahip olan eBay, aldığımız duyumlara göre, işlem sonrasında gittigidiyor'un değerlemesini 720 milyon dolara yükseltti.

gittigidiyor'un ticaret sicil kayıtlarından da doğrulayabildiğimiz devirden sonra (kayıtlarda şirketin değerlemesiyle ilgili bilgi yer almıyor) eBay'in gittigidiyor ile ilgili oldukça iddialı planları olabilir. Zira satın alma işleminden sonra gittigidiyor'a 80 milyon TL yeni kaynak aktaran eBay, gittigidiyor'u Orta Doğu'ya açmayı planlıyor olabilir.

Konuyla ilgili gittigidiyor ve iLab Ventures'a ulaştığımızı ancak henüz bir yorum alamadığımızı belirtelim.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (6)
 1. Kapyakala Kapyakala

  Girişimler Türklerde kalsa daha iyi. Amerikalıları bu ülkeden ne kadar uzak tutarsak o kadar iyi..

 2. Her şey uluslararası görünüyor ama gittigidiyor'a nedense yurtdışından bağlanılamıyor ve sadece yurtiçine hizmet veren bir sitedir.Çünkü ebay yurtdışındaki itibarını kaybetmek istemediği ve kendine rakip yaratmak istemediği gibi sadece Türkiye'de ebay üzerinden alışverişlerin azlığ,kart bilgilerinin verilmesinden müşterilerin korkması ve paypalın da kapanması ve gümrük sıkıntısı yüzünden gittigidiyoru kullanıyor ve bu sitenin tüm gelirleri ebaya yani yurtdışına aktarılıyor.Milli bir şirket değil ve ticari bir oyun

  1. Dorothea Dorothea

   Aslinda garip bir bakis acisi olmus sizinki ama eBay in sizin baktiginiz gozden bakmadigini icerden biri olarak soyleyebilirim. Bazi seylerde detay aramamak gerekiyor eBay in burada tek yapmak istedigi hemen hemen her yari yilda %50 buyuyen bir firmanin hakli olarak tek sahibi olmak istemesi. Her ne kadar gittigidiyor disariya satilmis gibi dursa da ulkemizde keske boyle para akisi saglayabilecek projeler uretebilsek. Burada asil sorulmasi gereken niye gittigidiyoru sattik mi olmali yoksa neden bir gittigidiyorumuz daha yok demek mi olmali bence.

   1. Kemal Edremit Kemal Edremit

    Her yıl, yıllık bazda %100'den daha fazla büyüyen bir işletmenin hisselerini en küçük ortak bile elinden çıkarmak istemez. Ya medyaya büyüyoruz yalanı pompalanıyordur veya sözkonusu işletmenin küçük ortağının hisseden çıkmasının başka bir sebebi vardır.

    Gittigidiyor yurtiçindeki imkanları kısıtlı işletmelerin e-ticaret ihtiyacını karşılamaya çalışan bir site. İrili ufaklı rakipleri de mevcut. Dolayısıyla "Burada asil sorulmasi gereken niye gittigidiyoru sattik mi olmali yoksa neden bir gittigidiyorumuz daha yok demek mi olmali bence." cümlesi saçma sapan bir önerme.

 3. Alicengiz Alicengiz

  Gittigidiyor sayesinde paypal gelir umarım yoksa başka türlü geleceği yok.

 4. TV'lerde algı yönetimi programlarını seyredenler belli oluyor, kafalar sütlaçlaşmaya başlayınca yorumlar da ona uygun olmuş.