Apple Watch 2 bu yıl sonunda tanıtılacak

Apple Watch 2 bu yıl sonunda tanıtılacak

Apple ilk kez Mart 2015'te tanıttığı Apple Watch'ın merakla beklenen yeni modelini bu yıl sonunda tanıtabilir. Şirketi takından takip eden KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo'nun (AppleInsider aracılığıyla) yeni yayınladığı yatırımcı notuna göre Apple Watch 2, 2016'nın ikinci yarısında tanıtılacak.

Tahminlere göre Apple Watch 2'ye daha hızlı bir TSMC işlemci, GPS radyo ve konum belirleme özelliklerini iyileştirecek barometre eklenecek. Cihazın bu geliştirmeleri kompanse edecek şekilde daha gelişmiş bir bataryaya sahip olması da bekleniyor. Daha önceki duyumlarda yer alan Apple Watch 2'de Face Time kamerası ve wireless özellikleri ise analistin tahminleriyle doğrulanmıyor.

Kuo'ya göre, Apple Watch 2 ile ilgili en çok beklenen iPhone'dan bağımsız çalışma özelliği için biraz daha zamana ihtiyaç var. Zira cihazın LTE desteğine 2017'de kavuşması bekleniyor.

Yeni nesil Apple Watch'ların tasarım açısından haleflerinden ciddi bir ayrışma göstermesi beklenmiyor. Apple Watch 2'nin bugün piyasada olan Apple Watch'larla aynı incelik ve ekran ebatında olması bekleniyor.

Apple'ın Apple Watch 2 ile birlikte ilk nesil Apple Watch modellerine daha gelişmiş su geçirmez özellik ekleyeceği tahmin ediliyor. Buna karşın işlemcisinde bir iyileştirme henüz beklenmiyor. Yeni Apple Watch'ın duyurulmasıyla birlikte cihazın fiyatının düşmesi de kuvvetle muhtemel.

Apple'ın yeni iPhone'ları önümüzdeki Eylül'ün ikinci haftasında satışa çıkması bekleniyor. Tahminler doğruysa etkinlikte Apple Watch'ın yeni modellerinin tanıtılması da söz konusu olabilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.