GE'den Hindistan'a rüzgar enerjisi yatırımı

GE'den Hindistan'a rüzgar enerjisi yatırımı

Hindistan'ın önemli enerji firması Mytrah Energy Ltd 200 MW rüzgar enerjisi üretecekleri projeleri için GE'nin enerji alanındaki finansal biriminden 31 milyon dolar yatırım almak üzere anlaştıklarını açıkladı. Yapılacak olan bu rüzgar enerjisi yatırımı Hindistan'ın gelişmekte olan bölgelerinden Andhra Pradesh'e yapılacak.

Screen Shot 2016-08-05 at 14.41.30

Mytrah Enerji Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Ravi Kailas, "Hindistanın hızla yükselen enerji pazarındaki artan ciromuz ve GE'yi yanımıza çekerek başarıyla fon yaratmış olmaktan dolayı mutluyuz" diyor.

Apollo Global Management LLC ve Asian Kalkınma Bankası'ndan 350 milyon dolarlık borç finansman almayı başaran Mytrah Enerji, bağımsız enerji pazarındaki yükselişini GE yatırımı ile taçlandırmış oldu. Mytrah Enerji bu yeni yatırımlarla, 2017 yılının ortalarına kadar enerji üretim kapasitesini 1.000 MW'a çıkarmayı hedeflediklerini belirtiyor. Genel Müdür Vikram Kailas, bu yeni fonların, hem bu hedefe ulaşmakta hem de bir sonraki büyük enerji projelerinde büyük bir ivme kazandıracağını öngörüyor.

Mytrah Enerji halihazırda Hindistan'ın 8 eyaletinde 15 yenilenebilir enerji santraline sahip ve toplamda 200'den fazla rüzgar türbinine sahip.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.