Tamamı elektrikli otomobillerden oluşan filosuyla araç paylaşım girişimi: Green Commuter
Girişim

Tamamı elektrikli otomobillerden oluşan filosuyla araç paylaşım girişimi: Green Commuter

California merkezli girişim Green Commuter, Indiegogo üzerinden başlattığı kitle fonlama kampanyasıyla araç paylaşımında 'yeşil enerji' reformu yapmayı hedefliyor. Filosundaki tüm araçların tamamen elektrikli otomobillerden oluşturduğu araç paylaşım modeli geliştiren Green Commuter, aynı zamanda filo yenilemeleri de elektrikli araçlarla yapmayı amaç edinmiş.

Green Commuter'ın amacı hem elektrikli otomobil dikeyinde bir araç paylaşım girişimi olmak hem de elektrikli otomobillerin yaygınlığını artırmak. Filosunda tüm araçlar için Tesla ile anlaşan Green Commuter'ın Tesla Model X kullanacağı da belirtiliyor.

Kitle fonlama ile girişime destekte bulunan kullanıcılar abonelik modeliyle çalışan araç paylaşım paketlerini aldığında 7 koltuklu Tesla Model X'i kiralarken yüzde 70 indirime de sahip olacak. Şimdilik sadece Los Angeles ve Chattanooga şehirlerinde faaliyette bulunan girişimin kitle fonlama ile filosunu genişletmeyi amaçlıyor.

 

Yorumlar (1)
  1. Indiegogo Indiegogo

    Bu proje için Indiegogo'da açılan kampanya ciddi bir başarısızlık ile sonuçlanacak gibi görünüyor... Haber yapmaya değecek bir kampanya mıydı zaten tartışılır...

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri