Sina Afra'nın yeni girişiminin adı belli oldu: Evtiko.com

Sina Afra'nın yeni girişiminin adı belli oldu: Evtiko.com

Bir buçuk ay kadar önce bahsettiğimiz, Sina Afra'nın gayrimenkul odaklı yeni girişimi Evtiko.com adıyla sahneye çıkacak.

Hatırlarsanız Markafoni‘nin kurucularından Sina Afra'nın yeni girişimini ilk olarak Haziran ayında bahsetmiştik. Sina Afra, paylaştığı ilk bilgilerde girişimin ismi için henüz karar vermediğini söylemişti. Bu iş için kurulan şirketin adını ise Primarydoor Gayrimenkul Danışmanlık ve Pazarlama A.Ş. olarak öğrenmiştik. Hatta Primarydoor.com alan adının da Sina Afra tarafından alındığını biliyorduk ancak yeni girişimin adı kesinleşmemişti.

Bugün Sina Afra'nın Twitter'da tekrar paylaştığı iletiler ise kod adı Primary Door olan girişimin Evtiko.com adıyla hayat bulacağını gösteriyor. 'Evinizi satmanın yeni yolu' sloganıyla kendini tanıtan Evtiko, yaptığı işi "Gayrimenkul sektörüne yeni bir bakış açısı getirerek, gayrimenkul alım–satımına çözümler üretmeyi amaçlayan, yeni bir teknoloji şirketiyiz" şeklinde tanımlıyor.

Evtiko, Twitter'da yeni ekip arkadaşları aradığını duyururken "Avrupalı yatırım sermayesi destekli" bir şirket olduğunu söylüyor ve biz de bu şirketin Rocket Internet ve Oliver Samwer'in de dahil olduğu bir grup yatırımcı tarafından desteklendiğini ve değerlemesinin 45 milyon TL olduğunu paylaşmıştık.

Son olarak Evtiko'nun, Sina Afra'nın LinkedIn profilinde de kendine yer bulduğunu ekleyelim. Linkedin'de 'kolay, hızlı ve karmaşık olmayan' bir ev satış aracılığından bahsediliyor ki Ev-tiko adının (en azından benim aklıma) peşin ve hızlı bir ev satışını akla getirdiğini söylemeliyim.

Şimdilik Evtiko.com adresinde bir bilgi yok ama site yayına girdiğinde nihai bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.