1 milyon soruyu geçen Bir Bilene Sor 1,5 milyon TL değerlemeyle ikinci tur yatırımını aldı

1 milyon soruyu geçen Bir Bilene Sor 1,5 milyon TL değerlemeyle ikinci tur yatırımını aldı

İlk yatırım turunu bundan beş ay önce kapatan Bir Bilene Sor 1,5 milyon TL değerlemeyle yeni yatırım aldı. Girişimin ikinci turu olma özelliğindeki yatırım İsviçre ve Türkiye'den iki bireysel yatırımcının katılımıyla gerçekleşti. Bir Bilene Sor yatırım haberiyle birlikte, platformunda paylaşılan soru sayısının 1 milyon eşiğini geçtiğini duyurdu.

Yıldız Kuluçka Merkezi'nde geliştirilen Bir Bilene Sor'un yapımcısı Gökhan Alparslan, sınava hazırlanan öğrencilerin sorularını mobil uygulaması aracılığıyla kitle kaynaklı olarak çözdürmelerini sağlayan Bir Bilene Sor'u 2015 ortalarında yayınlamış ve kısa sürede beklemediği bir ilgiyle karşılaşmıştı. Hızla popülerliği artan uygulama, BIST aracılığıyla ilk yatırımını almış ve rotasını mobil sınav destek merkezi haline gelmek şeklinde belirlemişti.

birbilenesor

Bir Bilene Sor'un bizimle paylaştığı metriklere göre, uygulama hızlı büyümesini sürdürüyor. Bugün 150 bin kullanıcıya ulaştığını belirten Bir Bilene Sor'un mobil uygulaması yaklaşık 57 milyon kez görüntülendi. Soru-cevap platformunda gönüllü olarak çalışan öğretmen sayısı ise 150'ye ulaştı. Kıyas için geçtiğimiz Mart'ta Bir Bilene Sor mobil uygulaması 82 bin kullanıcıya ulaşmış ve uygulama üzerinden 516 bin soru sorulmuştu.

Bir Bilene Sor mobil uygulamasını bir süredir online sınav merkezi kurgusuyla yeniliyor. Yeni yatırımın bu çalışmaları destekleyici nitelikte olacağını ön görmek zor değil. Girişim, yeni eğitim dönemi için uygulamaya katacakları kritik özelliklerle sınavlara hazırlanan öğrencilerin ihtiyaçlarına baştan uca cevap vermeyi hedeflediğini belirtiyor. Uygulama son eklenen ders çalışma takip sistemi ile  sınava hazırlanan öğrencilerin ders çalışırken ilerlemelerini takip etmelerine olanak sağlayacak şekilde bitirdikleri ve kalan konuları takip etmelerinin önünü açıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.