Core Strateji, Startups.watch'un yüzde 25'ine ortak oldu
Yatırım

Core Strateji, Startups.watch'un yüzde 25'ine ortak oldu

Türkiye’de kurumsal şirketlere yalın inovasyon yönetimi, girişim sermayesi ve kurumiçi girişimcilik gibi danışmanlık hizmetleri veren Core Strateji, Startups.watch'un yüzde 25'ine ortak oldu.

Dün 2016'nın ilk 6 ayı için girişim yatırımları raporunu yayınladığımız Startups.watch, aldığımız bilgiye göre 12 ülkeden 160 civarında kurumsal üyeye sahip ve şimdiye kadar 70'ten fazla rapor yayına almış. Şirket değerlemesi 1 milyon TL'nin altında gerçekleşmiş.

Core Strateji-sw - sozlesme gorseliStartups.watch'un kurucusu Serkan Ünsal ve Core Strateji'nin kurucusu İhsan Elgin bu ortaklığa imza atmalarının nedenini müşteri portföylerinin kesişmesiyle açıklıyor ve birlikte daha verimli bir işbirliği yürüteceklerini ifade ediyor.

Kurumlara dönük çalışmalar artacak

Startups.watch, bu ortaklık sonrasında daha kapsamlı, yönlendirici raporlar yayınlamayı, Fintech (Finansal Teknolojiler) ve Retailtech’e (Perakende Teknolojileri) yönelik özel paketler çıkarmayı, kurum-girişim işbirliği için şirketlere özel takip ve analiz hizmetleri hayata geçirmeyi hedefliyor. Bunların yanında kurum-girişim işbirliği programları hayata geçirmeyi de planlıyor.

Aldığımız bilgiye göre şu anda sitedeki 5 bin küsür girişimin tamamı Türkiye'den. Bunların haricinde diğer kullanıcıların erişimine sunulmayan MENA bölgesinden 600 civarında girişim var ve Serkan Ünsal doğru iş modelini bulana kadar Startups.watch'u MENA'ya açmak istemediğini ifade ediyor.

Yorumlar (3)
 1. Osman Repla Osman Repla

  Arap yatırımcıların ülkemiz girişimlerine ilgisi sevindirici :)

 2. İki arkadaşıda webrazzi'den biliyorum. Bu arkadaşların yaptığı şimdi yatırım mı oluyor acaba? Bu işlem gibi herkez ortak olabiliyor.

  Serkan Ünsal iyi bir girişimci. Birkaç kez konuşmuşluğumda var ama İhsan Elgin öyle değil. Kendi fikrimce içinde bulunduğu küçük bir girişimi sanki büyük işler yapmış gibi anlatan bir insanın bize zaman kaybettirmesine izin vermeyin, bu haberleri okumak bile zaman kaybı oluyor. Kendisine saygı duyuyorum ama Webrazzide eş dost haberi okumaktan sıkıldık. Bu doğru değil, istemiyorum bunu.

  Bence bulunduğu pozisyonu sadece kendi adını parlatmak için kullanan insanlar webrazzide yer almamalı, kanımca siz de böyle kişileri haber yaparak zaman kaybına aracı olmamalısınız. Yani egosunu işin üstünde tutan insanların haberlerini okumak istemiyoruz. Daha çok araştırma, daha çok analiz ve gerçek kayda değer bilgilerin olduğu yazıları okumak istiyoruz.

  Uzun lafın kısası. Startups.watch'un bu arkadaşla işbirliği yapmış olmasına çok üzüldüm. Daha çok değer katacak, kişi kurum ve ya devlet desteğini ortak yapabilirdi kendine.

 3. Kaan'a katılıyorum.

  İhsan Elgin kesinlikle bir girişimci değil. Hatta anti-girişimci. Onların kuluçka merkezi dedikleri de tamamen laf salatası. Şuan en iyi ITU, Koç ve Boğaziçi. Geri kalanlar eş-dost muhabbeti.

  Bu imzalar da al gülüm ver gülüm olayları.

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri