Bulut sunucu çözümleri sunan dorabase yeni girişimlere de başlangıç aşamasında destek sağlıyor [Girişim Ofisleri]
Webrazzi TV

Bulut sunucu çözümleri sunan dorabase yeni girişimlere de başlangıç aşamasında destek sağlıyor [Girişim Ofisleri]

CDN ve cloud hosting gibi dijital çağın önemli altyapısı servislerini hibrit şekilde sunan dorabase, bugün dünyada 200'e yakın POP noktasına sahip bir içerik dağıtım ağını kullandırabiliyor. Öte yandan girişimci ağları üzerinden kendilerine ulaşan hazırlık veya erken aşama girişimler arasından seçtiklerine bir yıl boyunca servislerini ücretsiz ve taahhütsüz kullandıran dorabase, aynı zamanda bu alanlarda onlara danışmanlık hizmeti de veriyor. dorabase'in ofisini Webrazzi ekibine Satış ve Pazarlama Yöneticisi Banu Peksoy gezdirdi. Girişim Ofisleri dizimizin diğer bölümlerini Webrazzi TV altında bulabilirsiniz.

Yorumlar (14)
 1. Koca bina bizim diye ilk başta havalı bir cümle kuruldu ama gördüğümüz sadece bir asansör ve bir katın az bir kısmı... :) Bu "Girişim Ofisleri" programının formatı sadece "ayak üstü firma bilgileri sohbeti" yapmak değil ki, ofisi köşe bucak gezmenizi de bekliyoruz...

  1. Banu Peksoy Banu Peksoy

   Reha Bey merhaba, tanışmak, ofisimizde sizi ağırlayıp sohbet etmek için sizi davet etmek isteriz.

   1. Banu Hanım, nazik davetiniz için teşekkür ederim.. Altını çizmek isterim ki itirazım Dorabase firması ile ilgili değildi... Bu video "Girişim Ofisleri" programının formatına pek uygun olmamış, buna dikkat çekmek istedim. Daha çok Webrazzi editörlerinin kulak kesilmesini bekliyorum. Amacım da açık bulmak değil, yapıcı bir eleştiride bulunmak... Başta Ümit Öncel Bey ve tüm Dorabase çalışanları olmak üzere herkese iyi çalışmalar diliyorum...

 2. Mehmet Can Mehmet Can

  Bu videonun içeriği bende dorabase ile nasıl çalışılabilir sorusunu sormama sebep oldu.

  Zaten Banu hanım çay kapımız açık çayımız hazır diyorlar bizde kekimizi alır gideriz.

  Teşekkürler Webrazzi!

  1. Banu Peksoy Banu Peksoy

   Mehmet Can Bey merhaba, markamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. tanışmak ve hizmetlerimiz hakkında görüşmek için sizi misafir etmek isteriz. Kek ve çay bizden :)

   1. Mehmet Can Mehmet Can

    Banu Hanım, Sinem Hanım ve Timuçin Beye içten teşekkürlerimle birlikte saygılarımı sunarım. Tanışma toplantımız benim için o kadar içten ve sıcak geçti ki tadından şahit olduğunuz üzere ne çaydan bir yudum alabildim ne ikram ettiğiniz kekten bir dilim.

    Barındırma-yayınlama hizmetlerinde uzmanlığınızın uygulamalarımıza katma değer katacağına eminim. Sizinle çalışmak için sabırsızlanıyorum.

    Teşekkürler Dorabase!

 3. Ne kadar donuk bir video olmuş. Ofiste sadece 2 adım attınız. Koca bina da gösterdiğiniz bir yelkenli fotoğrafı. Gerçekten bir teknoloji şirketi böyle mi oluyor. Vergi dairesi gibi bir hava var. Satış yaptığında çan çalan şirket mi kaldı ya! Girişimciyi çağırıp çay için gerçekten iyi bir fikir olup olmadığını hostingciler mi anlar oldu artık.

  1. Banu Peksoy Banu Peksoy

   Batu Bey merhaba, çok renkli ve eğlenceli ofis ortamımızı ve diğer hizmetlerimizi sunmak için sizi misafir etmek isteriz.

  2. Technonur Technonur

   aynen katiliyorum kaldi ki bu servisler normalde günde en az 20 25 tane satilir cok sIk bu can sesi duymakta hos olmaz heralde araba ev satisi falan yapilsa eyvallah günde 1-2 kere anca olur..

 4. Dorabase'le e-ticaretsem organizasyonlarında karşılaşmıştım. Özellikle dijital dünyadaki teknolojik gelişimi anlattıkları güzel bir panel konuşmaları olmuştu. Hizmetlerinin kalitesi oldukça iyi.

 5. Yurtiçi rekabet açısından iyi bir şey tabi. Rekabet dediysem de o meşhur verimerkezleriyle filan değil, PlusClouds gibi Skyatlas gibi yurtiçi Cloud firmalarıyla :) Zira hala merdiven altı firmaların ya da büyük hosting firmalarının kendilerini bulut diye tanıttıkları dönemdeyiz. Bu tip firmalar arttıkça Türkiye kullanıcısı da Avrupa seviyesini takip edebilecek. Bu da bunun gibi firmaların yatırımı artırmaları için zorunluluk, aynı zamanda ortam sağlayacaktır.

  Bunun haricinde Türkiye'de bu işi yani girişimcilere destek konusunu PlusClouds yıllardır yapıyor ve bu güne kadar belki 20-30 tane giriş seviyesi ama iş yapmaya başlamış girişime destek olmuştur. Türkiye'de ilkmiş gibi ya da kendilerinden başkası yokmuş gibi anlatmanız gereksiz olmuş bence.

  1. Suleyman Suleyman

   Dorabase firması üzerinden PlusClouds reklamı yapmak gerçekten komik ve çok itici.

   1. @Suleyman Bey, reklam yapmak isteseydim orada Skyatlas firmasını yazmazdım. Eğer bu tip bir işi başarabiliyorsanız yapın, gerekirse sizin reklamınızı yapalım. Yapamıyorsanız, yiğidi öldürüp hakkını yemeyeceksiniz. İki firmadan da sunucu kullandım, ikisi de gerçekten bir şeyler başarmış. Ben burada reklamdan ziyade bir çekememezlik görüyorum ki bu da çok doğal bir durum oldu ülkemizde. Ben Dorabase'i de PlusClouds'u da Skyatlas'ı da buradan tekrar tebrik ediyorum.

    Gelelim işin gerçeklik yönüne. Bugün elin yabancısı çıkıp saçma sapan bir to-do list uygulaması bile yazsa alkışlar koparıyorsunuz. PlusClouds bu yazılım mağazası formatını yıllar önce çıkardığında neden hiç biriniz çıkıp da alkışlamadı? İlla çıkıp da Radore gibi ya da Sadecehosting gibi isim yapmış bir firmanın mı çıkarmasını bekliyorsunuz alkışlamak için? Ben de bir girişimim, ben de yıllardır firmamı bir şekilde yukarı çekmeye çalışıyorum ve PlusClouds gibi firmaların işinin ne kadar zor olduğunu gayet iyi anlıyorum. Sizler ancak yabancıların yaptığını alkışlayıp kendi içimizden çıkanı yuhlamayı bilirsiniz. Muhtemelen daha hayatınızda iş kurmayı denememişsinizdir bile. Çok görmemek lazım.

    Bu arada burada yazdığım ve bana göre Türkiye'nin internet sektörünü yansıttığım düşüncelerimi "reklam" olarak algılıyorsanız, bu sizin algı probleminizdir ve ben ne yazık ki doktor değil, yazılımcıyım.

    Saygılarımla.

 6. Technonur Technonur

  sitelerinde hicbir hizmetin fiyatinin yazmamasi hos bir durum degil... Adamina göre fiyat veriyorlar gibi bir önyargi olusturuyor.