Sızan ilk fotoğraflar yeni iPhone’da 3.5mm kulaklık girişi olmayacağını doğruluyor
Arama

Sızan ilk fotoğraflar yeni iPhone’da 3.5mm kulaklık girişi olmayacağını doğruluyor

Apple’ın gelecek Eylül’de tanıtması beklenen yeni iPhone’la ilgili en çok tartışılan konuların başında cihazın kulaklık girişinden yoksun olacağı iddiası geliyor. iPhone’un yeni kulaklıklarına ait olduğu iddia edilen ilk görüntülerin basına sızmasıyla birlikte bu iddia biraz daha güçlendi.

iphone 7 kulak

Çinli Weibo (9to5Mac aracılığıyla) yayını tarafından paylaşılan ve yeni iPhone’la birlikte geleceği iddia edilen kulaklık fotoğraflarında Apple’ın geleneği bozduğu görülebiliyor. Kulaklıkların tipik 3.5 mm’lik bağlantı yerine Lightning port girişine sahip olduğu bu görsellerde ilk dikkat çeken detay.

apple iphone 7 kulaklik

Görsellerin gerçeği yansıttığı olasılığından hareketle, iPhone 7 kulaklıklarının halefi kulaklıklardan tasarım açısından ciddi bir şekilde ayrılmadığını görüyoruz. Kontrol kumandası ve kulaklık bölümlerinde ciddi değişikliğe gitmeyen Apple, yeni kulaklıklarında daha dayanaklı olmalarını sağlayacak şekilde plastik kaplama kullanabilir.

kulak iphone7

Bugüne kadar gelen haberler Apple’ın tüm itirazlara rağmen kulaklık girişini yok edeceği yönünde. Ancak bu, sızan fotoğrafların gerçeği yansıttığını doğrulamıyor. Net bir yanıt için Apple’ın kendi lansmanını beklememiz gerekiyor.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (4)
  1. Rebel Head dedi ki:

    Hem telefonu sarj edip, hem de kulaklik kullanamamak baya gicik birsey olabilir

  2. biri kulaklıkları alıp, ucunu kopartıp lightning ucu ile değiştirmiş. dünyanın en çirkin en berbat şeyi bu. asla böyle bir şey ortaya çıkaracaklarını düşünmüyorum. mide bulandırıcı 🙂

  3. ozer dedi ki:

    bluetooth kulaklıklara yüklenin millet, bu iphone piyasaya sürüldüğünde onların da fiyatları yükselir.

  4. ceyhun dedi ki:

    acilen lightning to 3.5mm jack siparisi vermeliyim

Bir Yorum Yazın