50 bin üyeyi geçen Stajim.net ilk yatırımını Şirket Ortağım Melek Yatırım Ağı’ndan aldı
Arama
Kariyer

50 bin üyeyi geçen Stajim.net ilk yatırımını Şirket Ortağım Melek Yatırım Ağı’ndan aldı

stajim.net

Staj arayan öğrencilerle stajyer arayan firmaları bir araya getiren Stajim.net, ilk yatırımını Şirket Ortağım Melek Yatırım Ağı’ndan aldığını duyurdu. Miktarı açıklanmayan yatırım turu, Şirket Ortağım A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Sedef Korkmaz liderliğinde, dokuz yatırımcı ve Şirket Ortağım A.Ş.’nin katılımıyla gerçekleşti.

2014 Aralık’ta yayına başlayan Stajim.net, yalnızca staj dikeyinde kariyer ilanlarına yer ayırmasıyla ayrışıyor. Bu özelliğiyle farklı girişim destekleme programlarının dikkatini çekmeyi başaran Stajım.net daha önce Finansbank Geleceğin Patronları ve Akbank Girişimci Geliştirme programlarında yer almıştı. Stajim.net, geçtiğimiz ay İstanbul Kalkınma Ajansı’nın 2015 yılı “Yenilikçi İstanbul Mali Destek Programı” kapsamında desteklediği KWORKS Girişimcilik ve Araştırma Merkezi’ne seçilen 7 girişimden biri oldu. Hızlandırma programı kapsamında çalışmaları devam eden Stajim.net aynı zamanda Ankara StartUp Zirvesi’nde kazandığı ikincilik ödülü ile Bilkent CyberPark tarafından da destekleniyor.

Üniversite ve meslek lisesi öğrencilerini hedefleyen Stajım.net, aldığı yatırımla birlikte yenilenerek web sitesinin beta sürümünü kullanıcılarına açtı. Girişim, yeni web sitesiyle şirketler ve öğrencilere daha daha sosyal bir platform sunmak istediğini söylüyor.

Emre Aykan ve Elis Yılmaz tarafından kurulan girişimin kendi verilerine göre Stajım.net web sitesi aylık 100 binden fazla kişi tarafından ziyaret ediliyor. 50 binin üzerinde üyesi olan web sitesi kurulduğu günden bu yana 120’den fazla şirketle çalışmış. Girişimin amacı stajyer bulmak isteyen şirket ve öğrencilerin ilk aklına gelen sayfa olmak. Stajım.net bunun için öğrencilerin kariyerleri ve kişisel gelişimleri açısından faydalı olabilecek içerikler üretip, blogundan paylaşılmasını sağlıyor.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (12)
 1. Merve dedi ki:

  İlk haber yaptığınızda görmüştüm Stajim.net’i. İlgimi çekince birkaç ilana başvuru yapmıştım. Stajim.net sayesinde geçen yıl staj yaptım. Takip ettiğim harika faydalı bir girişim!

 2. Denis dedi ki:

  WP Job Manager plugini kurmak için mi yatırım aldılar yani?

  1. İbrahim Özdemir dedi ki:

   Zaten yatırımlar ve harcamalar sadece teknik altyapıya yapılıyor değil mi?

 3. Burak ÖZTÜRK dedi ki:

  WordPress ile olmaz o iş, keşke kendilerine ait profesyonel bir altyapı kullansalar.

  1. Yusuf dedi ki:

   Şu tarz yorumlara sinir oluyorum. Hemen her benzer durumda aynı kafalar. WordPress ile niye olmazmış o iş söyler misiniz? Size bir bütçe verelim de wordpress’ten daha iyisini yazdırın da biz de görelim.

   1. mehmet dedi ki:

    Ne yani Staj arayan birisi, bu site WordPressle yapılmış, ben bu siteden staj bulup da yapmam mı diyecek?!
    Ürün vadettikleri işi yapıyorsa kullanıcının umurunda WordPressmiş değilmiş.

  2. İbrahim Özdemir dedi ki:

   Bu tip yorumlar çok sığ düşüncelerin ürünü. Ayrıca neden wordpress’i bu kadar küçümsüyorsunuz? MVP modelinde ilerleyen bir girişim eğer yeterli seviyede işlerini görüyorsa pek ala wordpress kullanabilir. Eğer wordpress’i verimli kullanır, cache ve güvenlik vb. ayarlarını düzgün yaparsanız çok rahat bir şekilde böyle bir girişimi kaldırır, zaten ileride gerekli olduğu zaman, kendi özel sistemlerini de kullanırlar.

 4. Ersin dedi ki:

  girişimci neye dikkat eder;

  1- Hangi probleme çözüm buluyor (staj arama / stajer bulma)
  2- Getiri modeli (firmalara peket satışı)
  3- Projeyi yürüten ekip (inanan ve çalışkan bir ekip)
  4- Projenin ilerlemiş olmadı (belli bir seviyeye gelmiş)

  bazı arkadaşlar eleştiriyor ama bir çok projede yukarıdaki 4 madde yok, bir çoğu sadece hayal ürünü…

  tebrikler stajim.net

 5. Can dedi ki:

  Bazı arkadaşların anlamsız teknik düşünmesi.. Facebook’ta ilk kurulduğunda harika bir alt yapısı yoktu ama insanlar ilgi gösteriyor, giriyorlardı. Aradıklarını buluyorlardı. Stajim.net içinde kendi alanında benzer bir durum söz konusu belli ki. İşleyen bir sistemleri var ve hedef kitlenin web sitesini kullandığı aşikar. Yukarıdaki yorumlardan birinde biri stajımı buldum bile yazmış üstelik.. Demek ki bu adamlar birilerine fayda sağlayan bir sistem açmış, girişim yapmış. Zaten bilir kişilerde yatırım yaptığına göre bir ışık ve gelişme görmüş anlaşılan.

  İnsanın arkadaş daha iyisini biliyorsan git sen de yatırım al senin de haberini okuyalım diyesi geliyor. Toplumda hep bi kötüleme.

  Bu saatten sonra bize sadece canı gönülden tebrik etmek düşer. Yolunuz açık olsun.

 6. notdefteri dedi ki:

  web’in %25’ini oluşturan 15 yıllık tarihiyle geçmişi neredeyse webin tarihiyle aynı olan dünyada her kurulan 1000 siteden 250’sini oluşturan alexa verilerinde [sadece türkiyede] en çok tıklanan 500 site içine 25 site sığdıran dünyada ve türkiyede milyon dolarlık projelerde kullanılan bir platformu hala profesyonel görmeyip onunla olmaz diyenleri gördükçe üzülüyorum.

 7. bebegen dedi ki:

  ne zaman bu kafadan kurtulacaksınız merakla bekliyorum, yok wp ile olmaz o iş falan… ne ile olacağını nasıl olacağını biliyorsan sen yapsaydın kardeşim. ne staj arayan neden stajyer arayan sitenin altyapısına bakmaz işini görüyormu odur önemli olan.. ayrıca bu “wp ile olmaz” diye yorum yaptığınız sitede (webrazzi) kurulduğundan beri wp bunu da bir düşünün. son olarak; türkiyenin en çok ziyaret edilen ekşi sözlüğün ( sedat kapanoğlu’nun ifadesiyle 1 saatte yazılmış bir site idi ) de ilk zamanlarını biliyoruz, facebook’unda ve buna benzer yerli ve yabancı bir çok girişim sayabilirim… değiştirin bu kafayı artık.. Bırakın onla olmaz bunla olmaz demeyi böyle diyeceğinize sizde bir değer üretin ve değer üretenlere de saygı gösterin. tebrikler stajim.net yolunuz açık olsun inş. daha iyi yerlerde görürüz sizleri

 8. osman nuri dedi ki:

  WP ile olmaz diyenleri baya eleştirdik ama projede bence şöyle bir sorun var; Türkiye’de büyük firmalar stajyer aramaz, zaten onların kapısında stajyerler sıra bekler. Küçük firmalar da stajyer bulmak için hayatta bu paraları ödemezler. Proje tutmaz arkadaşlar.

Bir Yorum Yazın