Stajim.net, Türkiye ve yurt dışında staj arayan öğrencilere destek oluyor

Stajim.net, Türkiye ve yurt dışında staj arayan öğrencilere destek oluyor

Stajim.net, üniversite ve meslek lisesi öğrencilerinin kariyer planlarında önemli bir yer tutan stajlara ayrılmış yeni bir ilan sitesi. Öğrencileri, staj programlarını araştırmak ve uygun staj programını bulmanın karmaşasından kurtarmak isteyen site, kimi zaman şirketlerin kendi sayfalarından kimi zaman kariyer sitelerinden verilen ilanları bir araya getiriyor.

Geçtiğimiz Aralık ayının ortasında yayına başlayan site, ilk haftasına yaklaşık bin 500 kullanıcıya ulaşmış. Kurucuları Emre Aykan ve Elis Yılmaz için bu beklenmedik bir başarıymış zira, Stajim.net'i kurmaya bir gecede karar verip, kısa sürede hayata geçirmişler. Bilkent Üniversitesi'nde lisans eğitimlerine devam eden Emre ve Elis, kendi deneyimlerinden yola çıkarak, doğru bir sorunu adreslemişler gibi görünüyor. Stajim.net, öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği büyük kurumsal şirketlere ait güncel staj ilanlarını temiz bir arayüzde görmenizi sağlıyor. Sitede Türkiye'den öğrencilerin başvurabilecekleri, sınırlı sayıda da olsa, yurt dışı staj ilanları da yer alıyor.

stajim-2

Sitede üniversite ve lise stajları, MT (Management Training) programları, uzun ve kısa dönem olmak üzere beş farklı kategoride sunuluyor. İlanlarla ilgili detayları görüntüleyebiliyorsunuz ancak Stajim.net üzerinden henüz başvuru yapamıyorsunuz. Kurucuları zaman içinde altyapılarını buna uygun hale getirmek istediklerini söylüyorlar. Kişisel profiller ve bunlara ait başvuru verileri sitenin geliştirilmesine yardımcı olabilir, zira site şu anda tipik bir ilan sitesi olarak reklamlardan gelir sağlıyor.

Emre ve Elis, Stajim.net'i uzun vadede dijital bir İK girişimi haline getirmek istiyorlar. Buna alternatif olarak daha kısa vadede Glassdoor'un anonim profesyonel yorumlar modelini uyarlayarak, stajlar ve çalışma koşullarıyla ilgili öğrencilerin paylaşım yapmasını sağlayabilir ve işe yarar veriler toplayabilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.