Stajim.net, Türkiye ve yurt dışında staj arayan öğrencilere destek oluyor
Girişim

Stajim.net, Türkiye ve yurt dışında staj arayan öğrencilere destek oluyor

Stajim.net, üniversite ve meslek lisesi öğrencilerinin kariyer planlarında önemli bir yer tutan stajlara ayrılmış yeni bir ilan sitesi. Öğrencileri, staj programlarını araştırmak ve uygun staj programını bulmanın karmaşasından kurtarmak isteyen site, kimi zaman şirketlerin kendi sayfalarından kimi zaman kariyer sitelerinden verilen ilanları bir araya getiriyor.

Geçtiğimiz Aralık ayının ortasında yayına başlayan site, ilk haftasına yaklaşık bin 500 kullanıcıya ulaşmış. Kurucuları Emre Aykan ve Elis Yılmaz için bu beklenmedik bir başarıymış zira, Stajim.net'i kurmaya bir gecede karar verip, kısa sürede hayata geçirmişler. Bilkent Üniversitesi'nde lisans eğitimlerine devam eden Emre ve Elis, kendi deneyimlerinden yola çıkarak, doğru bir sorunu adreslemişler gibi görünüyor. Stajim.net, öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği büyük kurumsal şirketlere ait güncel staj ilanlarını temiz bir arayüzde görmenizi sağlıyor. Sitede Türkiye'den öğrencilerin başvurabilecekleri, sınırlı sayıda da olsa, yurt dışı staj ilanları da yer alıyor.

stajim-2

Sitede üniversite ve lise stajları, MT (Management Training) programları, uzun ve kısa dönem olmak üzere beş farklı kategoride sunuluyor. İlanlarla ilgili detayları görüntüleyebiliyorsunuz ancak Stajim.net üzerinden henüz başvuru yapamıyorsunuz. Kurucuları zaman içinde altyapılarını buna uygun hale getirmek istediklerini söylüyorlar. Kişisel profiller ve bunlara ait başvuru verileri sitenin geliştirilmesine yardımcı olabilir, zira site şu anda tipik bir ilan sitesi olarak reklamlardan gelir sağlıyor.

Emre ve Elis, Stajim.net'i uzun vadede dijital bir İK girişimi haline getirmek istiyorlar. Buna alternatif olarak daha kısa vadede Glassdoor'un anonim profesyonel yorumlar modelini uyarlayarak, stajlar ve çalışma koşullarıyla ilgili öğrencilerin paylaşım yapmasını sağlayabilir ve işe yarar veriler toplayabilir.

Yorumlar (12)
 1. Bahadır Kaya Bahadır Kaya

  iStaj sitesinin bir benzerini yapmışlar. Tabi iStaj daha eski ve android uygulaması olan bir mecra. Stajim net in staj konusunda rakipsiz yada tek olmadığını da haberinize eklerseniz bence cok daha doğru olabilir.

 2. Zeynep C. Zeynep C.

  Sitelerini kurmaya bir gecede karar vermelerine yardımcı olan, büyük ilham kaynakları istaj com a teşekkür etmeyi unutmuşlar hatırlatmakta bize düşer;)

 3. İyi güzel bir reklam yazısı ancak staj ilanı veren diğer sitelere ayıp olmuş biraz. Hele ki 2012 den bu yana benzerı hızmetleri sosyal sorumluluk olarak veren istaj.com unutulunca!!

 4. Ahmet H. Ahmet H.

  stajbul.net ide unutmamak lazım

 5. Fuat C. Fuat C.

  istaj olarak eskiyiz demişsiniz fakat biz sizi daha yeni duyduk ve stajim.net 'i kullanarak iyi reklam yaptınız gençler fakat bence neyin ne olduğunu bilmeden sizin bu yorumlarınız çok komik ve kendinizi küçük düşürücü olmuş :) ayrıca android uygulaması dediğiniz program 50 indirmeden ibaret bu daha da rezillik :) Stajbul.com'u da inceledim stajim.net özentisi olmuş çok belli. Bu resimden bile kokuyor http://i.hizliresim.com/RX8YYj.jpg ki bu bir örneği eminim bunu stajim.net yetkilileri de incelemiştir böyle saçma bir düşünce içine girip bir de kendinize burdan reklam çıkarma peşine nasıl girdiniz anlamadım hemde istaj için 3 kişi yazmış :D stajim.net 'i tebrik ederim ben :D

 6. Fuat C. Fuat C.

  Stajbul . net için bu resmi de ekleyemeden geçemicem :D umarım Turkcell ve Zara tarafından sorun yaşamazsınız bu bir markanın itibarını zedeleyici durum :) http://i.hizliresim.com/bjZ5NZ.jpg

 7. Akın Ö. Akın Ö.

  Her 3 siteye de baktım. Stajim.net'in diğer sitelere attığı fark daha ilk bakışta belli. İstajın android uygulamasının rengi de çok iğrenç belirtmeden geçemicem :D Arkadaşın paylaştığı resimleri gördükten sonra da gülmekten koptum. Hatta bakarken bir tane de ben buldum. Valla bu emek hırsızlığını tebrik etmek lazım ve herkese göstermek lazım. http://i.hizliresim.com/7YWQLv.png Stajim.net arkadaşlara baya bir öncü olmuş çocuklar iyi iş yapmış ki taklitleri bile türemiş baksanıza :D bu staj savaşları devam edecek gibi :D

 8. Arkadaşlar 3 siteninde yaptığı şey kariyer sitelerinden copy paste yapmak.Bi emek hırsızlığı varsa hepsi emek hırsızıdır.

 9. Zafer A. Zafer A.

  Fatih Ö. ve Ali Ö. stajbul.net sitesinin açıklarınıaramak için çok uğraşmış görünüyorsunuz gördüğüm kadarıyla 120 tane staj içinden bu yazdıklarınızı arayıp bulmuşsunuz bu yaptığınız bir ismi kirletmekten başka birşey değildir yazılarınızda israj ve stajbulu emek hırsızı olarak nitelendirmişsiniz bu iki sitenin yaptığı emek hırslığı değildir özentilik hiç değildir bu iki sitenin yaptıklarını özentilik diye nitelendiriyorsanız o zaman webtekno webrazzinin flickr instagramın stajım ise kariyer. netin özentisi olarak görülmesi kaçınılmazdır yazdıklarınız stajım.net in rekiplerinin adını kirletmek ve pazarda stajım.net in rakiplerini eksiltme amacından başkabişey düşündürmüyor insana

 10. Enteresan bir haber hazır tema(MAG) kullanıyorlar diğer siteleri kopyalayıyorlar ve webrazzi.wpengine.com da girişim olarak nitelendiriliyor.

 11. 3 Site de bu sitede yer alacak girişimler değildir. Aralarında en farklısı bana iStaj gibi geldi. Rehberlik de içerik sayısı XML dosyasından anladıgım kadarıyla 250 den fazla. Zaten farklı olan içeriğini ön plana koyan kazanacaktır. Staj işinde ekmek olsa uniisbul kazanırdı.

 12. her staj sitesi gibi kariyer.net in ilanlarını çekmekten başka bir iş yapmıyorlar