Kim Dotcom, 100 GB alan sunan yeni Megaupload'u 2017'de açacak

Kim Dotcom, 100 GB alan sunan yeni Megaupload'u 2017'de açacak

Kim Dotcom, kendisini üne ve paraya kavuşturan, aynı zamanda başını belaya sokan Megaupload'u yeniden açacağını Twitter'dan duyurdu.

Teknoloji dünyasının asi çocuklarından Kim Dotcom, web tabanlı dosya paylaşım sitesi Megaupload'u 20 Ocak 2017'de açmayı planlıyor. Megaupload, 2012 yılında ABD'de telif ihlali gerekçesiyle kapatılmış ve Dotcom'a kazandırdığı servetle adından sıkça söz ettirmişti.

En iyi döneminde günde 50 milyon kullanıcıya ulaşan Megaupload, yeniden açılırken eski kullanıcıların hesaplarını da geri getirecek. Eski kullanıcılara bir tanıtım/açılış e-postası da gönderilecek. Ayrıca Twitter'da '#Megaupload is coming back.' paylaşımını yapanlar yeni Megaupload'ı test sürecinde kullanabilecek.

Ücretsiz 100 GB alan

Yeni Megaupload, kullanıcılarına ücretsiz 100 GB'lık bir alan sunacak. Veri transfer sınırı olmayacak ve kullanıcılar farklı cihazlar arasında verilerini istediği şekilde senkronize edebilecek. Diğer yandan şifrelenmiş para birimi bitcoin yeni Megaupload'un bir parçası olacak ama tam olarak nasıl bir etkisi olacağı şimdilik muamma.

Eski Megaupload çalışanlarına da bir çağrı yapan Kim Dotcom, daha önce açtığı Mega.nz adlı dosya paylaşım sitesinin yönetiminden ayrılmış ve kontrolü yatırımcılarına bırakmıştı. Şu anda Yeni Zelanda'da yaşayan Kim Dotcom, Wikipedia gibi kâr amacı gütmeyen ve kullanıcıların bağışlarıyla ayakta kalan bir dosya paylaşım sitesi açacağını da paylaşmıştı.

Kim Dotcom, önümüzdeki haftalarda önemli iş ortaklarını duyuracağını da söylüyor ki bu haberin şimdiden teknoloji dünyasında ses getirmeye başladığını söyleyebiliriz. Takvimlerimiz 20 Ocak 2017'ı gösterdiğinde Dotcom fırtınasının yeniden esip esmeyeceğini merakla bekliyoruz...

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.