E-ticaretle başlayıp fiziksel mağazacılıkla büyüyen ebebek.com 2016 sonunda 81 mağazaya ulaşacak [Girişim Ofisleri]
Webrazzi TV

E-ticaretle başlayıp fiziksel mağazacılıkla büyüyen ebebek.com 2016 sonunda 81 mağazaya ulaşacak [Girişim Ofisleri]

2000 yılında anne ve babaların hamilelik ve bebek bakımıyla ilgili bilgi ihtiyaçlarını karşılayacak bir içerik sitesi olarak bebek.com kurulmuş, ekip Türkiye'de kaliteli içerik sitelerine bile reklam verilmediği gerçeğiyle yüzleştikten sonra 2001’de finansman yolu olarak ebebek.com'u ticari faaliyetlerine eklemişti. Geçen süre zarfında fiziksel mağazacılığı da operasyonlarına ekleyen ebebek, ofis ziyaretimizden sonra açtığı 3 mağazayla birlikte 30 Haziran itibariyle 32 ilde 75 mağazaya sahip. Önümüzdeki yıl ortasına kadar 100 mağazaya ulaşma hedefi koyan şirketin öyküsünü Genel Müdür Halil Erdoğmuş anlattı.

Girişim Ofisleri dizimizin diğer bölümlerini Webrazzi TV altında bulabilirsiniz.

Yorumlar (9)
 1. İş görüşmesine gitmiştim kendilerine. Havalı bir ofisleri vardı, büyük bir eticaret şirketi olduğunu hemen hissediyorsunuz. Diğer yandan tasarruf olması için aynı anda hem kullanıcı deneyimi uzmanı, hem front-end uzmanı hem de tasarımcı olan birisini aradıkları tuhaf poziysonları var :) Ama başarılılar, demek ki bir bildikleri var :)

 2. Volkan Küçük Volkan Küçük

  Bu işlere yeni yeni başladığımız 2006 yılında kendi kurduğu girişimin başarı hikayelerini okur ve dinlerdik. Ben o yıllar yaptıklarını kesinlikle takdir etmiş ve çok beğenmiştim. Tabi biz işi öğrendikçe daha büyük girişimlerin hikayelerine merak sarınca aradan yıllar geçti. Yeniden haberini görmek çok iyi, başarıların devamını dilerim.

 3. sevdiğim firmalardan biri daha başarılı olurlar umarım

 4. Bence e-ticaret işinde iyi değiller. ve son tasarıma geçtiklerinden beri sitelerine adım atmıyorum ..

 5. Eyemektarifler Eyemektarifler

  Yine içeriği dolu dolu başarılı bir video olmuş. Özellikle sektörün en eski oyuncularından birinin ağzından bilgi almakta ayrıca keyif verici.

 6. bebek.com içerik sitesinden ebebek.com online eticaret sitesine ordan offline mağazacılığa gerçekten takdir edilesi bir yolculukları var. Odaklanma, Halil beyin içine [n]işlemiş :) Offline ile online ın tek merkezli stoktan yürütülebileceğini de göstermiş oldular. Yemeksepeti.com un yemek.com içeriğine başlamasıyla bebek.com ebebeke evrilmesi içeriğin aslında önemini birkez daha gözler önüne seriyor. Teşekkürler keyifli video için..

 7. E-bebek’in ofisi güzel ama e-ticaret portalı dökülüyor… Hala stabil değil… Özellikle alışverişten kazandığınız puanları kullanmaya çalıştığınızda, “nedense” sayfa bulunamadı, bir hata oluştu vb. hataları çok sık alıyorsunuz…

 8. Çok güzel bir ofis, ebebek çok hızlı büyüyen perakendeci bir şirket. Online ve Offline'da her zaman 360 hareket etmeye çalışan, nadir şirketlerden biridir. Bizde onların yolunda ilerliyoruz, umarım kaliteli bir iş ortaya çıkarabiliriz.

 9. Behzer Behzer

  Çok fazla mutsuz çalışanın olduğu bir işletme maalesef, memnun kalmıyorz ancak alternatifimiz yok diyerek çok da umursamıyorlar...