Annelutfen.com satışlarını durdurma kararı aldı
E-Ticaret

Annelutfen.com satışlarını durdurma kararı aldı

Anne çocuk ürünleri dikeyinde çalışan Türkiye'nin popüler e-ticaret sitelerinden Annelutfen.com ciddi bir değişim sürecine girdi. Resmi blogundan satışlarını durdurduğunu duyuran Annelutfen.com, durumun geçici olduğunu söylüyor.

Sipariş alımını geçici olarak durdurduğunu duyuran Annelutfen.com, açıklamasında gerekçe olarak müşterilerine daha iyi hizmet vermek istediğini söylüyor. Ziyaretçileriyle ilgi çekici içerikler paylaşmaya devam edeceğini söyleyen Annelutfen.com, bundan sonra anne ve çocuk özelinde bir içerik sitesi haline de gelebilir. Girişim, bir süredir sadece yazılı değil, orijinal video içerikleriyle de takipçilerine ulaşıyor.

annelutfen

Türkiye e-ticaret sektöründe son dönemde yatırım alan şirketler dahil olmak üzere yaprak dökümünün yaşandığı düşünüldüğünde Annelutfen.com'un kararının bir kapanışı işaret edip etmediği akla gelen ilk soru. Annelutfen.com 2015 Ocak'ta Elixir Capital liderliğinde 4 milyon dolar yatırım almış ve bu dönemde 2013'e göre ciro yönünden yüzde 315 büyüdüğünü paylaşmıştı.

Annelutfen.com tarafından gelen açıklamalara göre haberimizi güncellemeye devam edeceğiz.

Yorumlar (21)
 1. Bebegen Bebegen

  gerçekten üzüldüm umarım e-ticaret e devam ederler, içerik sitesi haline gelmesini istemem o kadar yatırım ve emek var neticede..

 2. Mahmut Kiyak Mahmut Kiyak

  Turkiye`de ana odagi icerik olan girisimler bile cok yuksek gelirler elde edemiyorken, sadece bebek dikeyinde aldigi 6 milyon $ yatirimi nasil olcekleyecek cok merak ediyorum.

  Sikayetvar sayfasini gorunce musteri memnuniyeti konusunda cok basarili olmadigi acik olan bir firma gozukuyor. Sadece yatirim almak icin cirolari sisiren e-ticaret firmalarin cogu gibi kapiya kiliti vuracaktir yakinda.

 3. bumudur.com ailesi , anen bebek ürün arama motoru olarak kendilerine geçmiş olsun diyoruz, umarız dedikleri gibi geçici bir süreçtir, dikeyde oldukça başarılı bir modeldi, taradığımız 100 e yakın iste arasında % 43 mean değeri ile ucuz bebek bezi ile müşterilerini çekip sonrasında diğer ürünler ile devam ediyorlardı.

 4. Şaşırdım açıkcası annelütfen e-ticaret pazarında iyidi ama neden böyle bir karar verdiler anlamadım.

  Umarım geri dönerler.

 5. Anne çocuk özelinde bir içerik sitesi olabilir demişsiniz. E öyle olmuş zaten? Tahmininiz gerçekleşti mi yoksa öngörülerimiz her zaman gerçekleşir algısı mı yaratmaya çalıştınız?

  Ayrıca bu yapılara milyonlar veren ve bu sonuçların gerçekleşmesine izin veren yatırımcılara şaşıyorum.

 6. Ramazan Ramazan

  Nacizane ufak bir sorum olacak; bu konuyu çok merak ediyorum. Şimdi bildiğiniz gibi böyle hızlı büyüme trendine giren şirketlere yatırımcılar milyon dolarlar yatırım yapıyorlar.

  E şimdi şirket kapandığında bu yatırımlar ne oluyor? Milyon dolar yatırım yapan adama parası geri ödeniyor mu ? Ödenmezse yatırımcı dava mı açıyor ? Sonuçta oldukça büyük paralar. Yoksa yatırımcı "iş yaptım battı" gözüyle mi bakıyor olaya ? Yani kısaca merak ettiğim "İş tutmadı hadi eyvallah" diyip kapıya kilit vurunca herşey bitmiş oluyor mu ?

  Bu konularda bilgisi olan bir arkadaş cevap yazabilirse çok sevinirim, çünkü uzun zamandır o kapandı bu kapandı haberlerini okuyoruz ve aklıma bu soru takıldı gerçekten. Teşekkürler.

  1. Para koyan yatirimci, sirkete ortak oluyor. Dolayisi Ile hisse aliyor karsiliginda da para veriyor. Amac isi konulan paraya 10 Kata kadar kazanmak. Yatirimci ortalamada 10 sirkete para koyar, 3-4 unun batacagini bilir. 2-3 u sabit gider 2si-3u 10 Kat buyur parayi amorti eder, sansliysa bir yatirimi ucar 20 Kat buyur sirketi ve butun portfolio yu kurtarir kar ettirir. Bu arada batan sirkette para gider. Yoksa zaten adi kredi olurdu, terminatlar vs devreye girer is cikmaza girer.

   Umarim yardimci olmustur

   1. Ramazan Ramazan

    Değerli yorumunuz için teşekkür ederim

  2. Ekonomist Özay Ekonomist Özay

   Yatırımcı yatırdığı tutarın tamamının çarçur edilmesine müsaade etmiyor. Yatırımcı parasını her daim kontrol altında tutarak tüm riskleri girişimciye bindiriyor. -Ki böyle de olmalı. Örneğin yatırımcı 1 milyon yatırdı diyelim, öncelikle bu para blokajda duruyor ve yatırımcı gözetiminde harcanıyor. Girişimci şunu şuraya, bunu buraya harcayayım diyemiyor.

   Yatırımcının parasına birşey olduğu yok. En fazla %25 kayba uğrar. Borç yükü girişimciye biner. Girişimci piyasaya (mal aldığı yerlere) borçlanır, yatırımcı parasını alır çıkar. Girişimci borçla başbaşa kalır.

   Yatırımcı çeşitli hukuki sözleşmelerle borçtan muaftır. Tüm borçlar girişimciye aittir. Yatırımcı belirlenen süre içerisinde kâr payını almazsa sermayeyi geri çeker ve girişimin öz sermayesi kuvvetli değilse girişim kepenk kapatır.

   Yatırım almak işlerin iyiye gitmesiyle ayrı bir risk oluşturur. Çünkü yatırımcı şirketin çoğunluk hissesini elinde bulundurur. Yatırım alan girişimlerin (İTO dan bakabilirsiniz) ana sermayeleri 50-100 bin kadardır. Yatırımcı %51 hisse sahibiyle girişimcinin kalan hissesini resmi ana sermaye üzerinden satın alarak girişimciyi kapı dışarı edebilir. Girişimci hiçbir hak talep edemez.

   1. Ramazan Ramazan

    Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Gayet iyi anladım.

 7. Emin Karagil Emin Karagil

  bu sektörde ebebek gerçeği var. Ne fiyatta nede ürün çeşitliliğinde kimse rekabet edemez.

 8. hep nakit injection hep nakip injection olacağı buydu. Yıllardır para arayıp dururlar. Ebit'de bir karlılığa gelselerdi..

 9. o kadar zaman ayakta dur, o kadar yatırım al, sonra da daha iyi hizmet edebilmek için sipariş alımını durdurduk de.

  muhtemelen ya web sitelerini yenileyecekler ya da iflas bayrağını çekecekler, çünkü bunun başka açıklaması gelmiyor aklıma.

  yeni web sitesi yapacaklarsa, bunu localde ya da başka bir domainde yapıp, iyice bir test edip, güncellemeyi ona göre yapmaları gerekirdi, en fazla bir gece yarısı derlerdi ki, bir güncellememiz var, 24 saat içinde hallediyoruz derlerdi.

  zaten annelutfen.com öyle ebebek.com gibi büyümedi, büyüyemedi, annelutfen.com sitesini ilk çıkış zamanlarını biliyorum, n11 de satış yaparlardı, arkasından mail yağmuruna tutarlardı.

  hem isimden kaybediyor hem de sadece bebek bezi algısı bırakmıştı bende, hatta yatırım almasına bile şaşırmıştım, bu proje için gereksizdi bence.

  şikayet var sitesinde 1141 şikayet var, şikayetlerin 261 adedi 2016 yılında gelmiş, demek ki çok satış yapıyorlar ama çokta sağlıklı olmadıkları belli.

 10. eticaret seri katile dönüştü. bir tek türkiye'de mi böyle acaba?

 11. Öğrendiğim kadarıyla firma kapanmış arkadaşlar.

 12. güle güle lala(annelutfen)

 13. Hizlitacir Hizlitacir

  e ticaret sektörü bir firma ve ortak pazarların elinde maalesef.

 14. Bu girişim 4 Milyon $ yatırım aldıysa bende var bir salaklık, blog e-ticaret boşuna uğraşıyorum.

 15. Fotoshop Fotoshop

  E-ticarette fiyatlar çok iyi ayarlanmadığı sürece ayakta durmak zordur, annelutfen.com da bu yüzden ilerleyemedi diye düşünüyorum.

 16. Rabia Rabia

  Peki tekrar ne zaman faaliyet gösterecek annelütfen sitesi çok iyi ve uygundu. Bebeğimin ilk ihtiyaçlarını neredeyse hep bu siteden aldım ve memnun kaldım umarım en kısa zamanda tekrar faliyete geçerler.

 17. Rabia Rabia

  mağaza kapanmadı ise eğer. Öyle ise de üzüldüm .