Microsoft, Surface 3 tabletlerin üretimini durduruyor
Teknoloji

Microsoft, Surface 3 tabletlerin üretimini durduruyor

Microsoft, Surface serisi tabletlerini büyük umutlarla piyasaya sürmüştü fakat işler yolunda gitmiyor gibi gözüküyor ki, cihaz henüz piyasaya çıkalı 1 yılı yeni geçmişken üretim bandından çıkartılacak. Mayıs 2015'de karşımıza çıkan Surface 3'ün piyasada kalma süresi de böylece bir hayli kısa ömürlü olmuş olacak.

Microsoft konuyla ilgili yaptığı resmi açıklamada, basında çıkan haberleri doğrularken, Surface 3 tabletlerin üretimini Aralık 2016'da durduracaklarını açıkladı. MicrosoftSurface 3 ile birlikte, Microsoft Band 2'nin de üretimini durduracak.

Fiyat açısından düşük segmente hitap eden Surface 3, Atom işlemci üzerine kurulu tablet yapısıyla 499 dolarlık fiyatıyla satıştaydı. Windows 8.1 işletim sistemiyle gelen tabletin, Windows 10'a yükseltilebilmesi de mümkün olarak satışa sunuluyordu. Şirketin üst segmentteki Surface Pro 4 ve Surface Book tabletlerine olan inancıysa sürüyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Microsoft sözcüleri, Surface 3 ve Band 2'ni takiben yeni cihazlarının duyurulup duyurulmayacağı ile ilgili herhangi bir net bilgi vermedi. Surface 3 ile öğrencileri, aileleri ve düşük bütçeli tüketice hitap etmeye çalışan Microsoft, bakalım bu segmentte hangi yeni ürünlerini sahaya sürecek?

Yorumlar (5)
 1. Tuna Celik Tuna Celik

  O isletim sistemin adi ve cekirdegi windows oldugu surece, tesekkurler ama kralini yapsalar almam...

   1. Tuna Celik Tuna Celik

    :) tercihim yok, ayni cekirdek yapisinda aloha koyarlarsada ilgilenmiyorum. O kadar para kazaniyorlar pazar kaybetmeyecekler diye geriye uyumlu ayagina ayni seyi cevirip cevirip sunuyorlar... Degisen tek sey calistigi makine. Butun problemler hepsinde ayni ama cozulen birsey yok ;)

 2. Ramazan Ramazan

  Surface 3'ten bahsediliyor, Surface Pro'dan değil. Bende bir Surface Pro kullanıcısıyım ve bu cihazın üstüne cihaz tanımam. Surface Pro 4'ler biraz düşük fiyatlı olsa bir saniye bile düşünmeden alırım. Bu boyutta taşınabilir tabletvari bir cihazda, 512 GB SSD ve 16 GB RAM var. Biz yazılımcılar için bulunmaz nimet.

 3. galaxy tab pro s fena değil tavsiye ederim.