Mashable sinema odaklı Youtube kanalı Cinefix'i satın aldı
Girişim

Mashable sinema odaklı Youtube kanalı Cinefix'i satın aldı

TV ve eğlence endüstrisinin önde gelen isimlerinden olan Lloyd Braun'un kurucusu olduğu Whalerock Industries, sahip olduğu Youtube kanallarından Cinefix'i Mashable'a sattı.

Üç yıl önce içerik üretmeye başlayan Cinefix film endüstrisine odaklanmış bir Youtube kanalı. İçeriğinde 1.200'den fazla video ve 350 milyondan fazla izlenme sayısına sahip olan kanal sıkı bir izleyici kitlesine sahip. Mashable yaptığı satın almayla ilgili çok fazla detay açıklamazken, Cinefix'in kendi içinde bağımsız olarak içerik üretmeye devam edeceğini belirtmiş. Şirket aynı zamanda içerik üretimi konusunda Cinefix'i ayrıca destekleyecek.

Mashable son dönemde politika ve gündeme ilişkin haberleri azaltma kararı alıp, bunun yanında eğlence odağındaki içeriklere ağırlık verme kararı vermişti. Cinefix satın almasıyla bu stratejisini destekleyen şirketin önümüzdeki süreçte daha fazla Cinefix içeriğini haberleştirmesini bekleyebiliriz.

Yorumlar (1)
  1. Ahmet Akdel Ahmet Akdel

    youtube da yeralan bir kanalın satın alması nasıl oluyor bu konuda detaylı bilgisi olan varsa paylaşabilir mi? video içerik haklarını mı satın alıyor? Bizde de yakın zamanda youtuber transferleri olabilir. Özellikle teknoloji, sanat, tasarım alanında barış özcanı vlogger olarak çok beğeniyorum.