Twitter, makine öğrenmesi alanında çalışan Magic Pony Technology'yi satın aldı
Yatırım

Twitter, makine öğrenmesi alanında çalışan Magic Pony Technology'yi satın aldı

  • Geçen hafta Soundcloud’a yaptığı 70 milyon dolar yatırımla dikkat çeken Twitter, şimdi de makine öğrenmesi alanında teknolojiler geliştiren Magic Pony Technology'yi satın aldı.

magic-pony-twitter

Geçen hafta Soundcloud’a yaptığı 70 milyon dolar yatırımla dikkat çeken Twitter, şimdi de makine öğrenmesi alanında teknolojiler geliştiren Magic Pony Technology'yi satın aldı.

Twitter'ın resmi blogunda CEO Jack Dorsey tarafından yapılan açıklamaya göre Magic Pony artık tamamen Twitter'ın. Açıklama sonrasında web sitesini dahi kapatan London merkezli girişim, makine öğrenmesini her alanda kullanmak isteyen Twitter'a ciddi bir güç katacak.

Her alanda kullanıcılarına en doğru (ilgili) içerikleri sunmak istediklerini söyleyen Jack Dorsey, geliştirdikleri her şeyin çekirdeğinde makine öğrenmesi olduğunu ifade ediyor. Görsel işleme alanına odaklanan ve 20 uluslararası patent başvurusu yapan Magic Pony, özellikle video tarafında Twitter'ın önünü açacak.

tugla duvar

Magic Pony, soldaki görseli kullanarak sağdaki geniş görseli modelleyebiliyor.

Twitter Cortex bölümüne eklemlenecek

Magic Pony ekibi mühendisler, veri bilimcileri ve makine öğrenmesi araştırmacılarının yer aldığı Twitter Cortex bölümüne katılacak. Ekibinde 11 tane doktora ünvanlı çalışan barındıran Magic Pony, Londra'da kalmaya devam edecek.

Satın almanın finansal detayları hakkında bilgi yok ama Techcrunch'ın kaynağına göre Twitter, Magic Pony için 150 milyon dolar ödemiş. Twitter, makine öğrenmesi alanında 2014'te Madbits'i, 2015'te Whetlab'i satın almıştı.

Yorumlar (1)
  1. J4Ckk3Tch J4Ckk3Tch

    Machine learning'i makine öğrenmesi şeklinde değil de makine öğrenimi şeklinde kullanabilirsek daha doğru olur.