Yerli Tinder uygulaması for8, fotoğraf yerine kısa videolarla eşleştirme yapıyor
Arama
Girişim

Yerli Tinder uygulaması for8, fotoğraf yerine kısa videolarla eşleştirme yapıyor

İki popüler uygulama Tinder ve Vine melezleştirilseydi ortaya for8’e benzer bir uygulama çıkardı. Potansiyel arkadaşını biraz daha yakından tanımak isteyenler için geliştirilen for8, bunun için sekiz saniyelik videoları (velfie) kullanıyor.

Levent Atlas, Vehbi Yurdakurban ve Onur Turnalar‘ın ortak yapımcısı olduğu for8 yaklaşık altı aylık bir sürede geliştirilip, geçtiğimiz Mayıs’ta App Store’da yayınlandı. Henüz Android versiyonu geliştirilme aşamasında olan for8 uygulaması, geçen sürede 7 bin 500 kullanıcıya yaklaştı. Girişimin bizimle paylaştığı verilere göre, aynı sürede uygulama üzerinden 2 bin eşleşme sağlandı.

Tinder ve benzeri uygulamalarda popüler olarak başvurulan Facebook login ile üye olduğunuz for8, buradan cinsiyet, yaş, konum bilgilerinizi alıyor ve eşleştirme algoritmasında kullanıyor. for8’te diğer arkadaşlık uygulamalarından farklı olarak profilinizin görsel bölümünü siz sıfırdan oluşturuyorsunuz. Uygulamayı kullanmaya başlayabilmeniz için kendinizi sekiz saniyelik kısa bir videoyla anlatmanız gerekiyor.

for8

Karşı tarafın sizin sesinizi duyup, jest ve mimiklerinizi görebilmesinin ilk izlenim için daha etkili olabileceğini düşünen yapımcıları, uygulamayı Tinder benzeri bir kurguyla sunuyorlar. Profil videonuzu yayınladıktan sonra, gördüğünüz sekiz saniyelik videoları beğeniyor ya da geçiyorsunuz. Beğeni karşılıklı olursa mesajlaşmaya başlıyorsunuz. for8’te mesajlaşma aşamasında da video paylaşımı yapmak mümkün.

for8 hızlı büyümesini, kısa süre sonra yayınlayacağı Android uygulamasıyla devam ettirmeyi planlıyor. Hedef yıl sonunda kadar 500 bin kullanıcıya ulaşmak. Uygulamanın bunun için video paylaşımını daha yaratıcı bir kurguyla oyunlaştırması gerekebilir. Vine’dan ziyade Scorp’un Türkiye’deki popülerliği bir nebze daha ilham verici olabilir.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (10)
 1. j4ckk3tch dedi ki:

  AppStore’da ilk yayınlanma tarihi 5 aralık 2014 olarak görünüyor?

  1. bahtiyar dedi ki:

   klasik webrazzi şişirmeleri ve sonuçları…

 2. Mert dedi ki:

  Türkiye’den de böyle uygulamaların çıktığını görmek gurur verici

 3. KaanErk dedi ki:

  Acayipmis , demek ki bizden de cikabiliyormus boyle yaratici fikirler

  1. Emre Bostancı dedi ki:

   “Yerli tinder” yazıyor başlıkta. Hangi fikirden bahsediyorsunuz acaba ?

 4. Sertaç dedi ki:

  Uygulama oldukça ince eleyip sık dokunmuş yurt dışı tabanına dayanmaması cidden şaşırtıcı gittikçe de kullananının artacağına eminim mutlaka indirin.

 5. yunus emre dedi ki:

  Iphone da kullanmistim bu uygulamayi gercekten cok basarili bir uygulama olmus herkese mutlaka tavsiye ediyorum yakinda androidlere de gelecek

 6. Mete dedi ki:

  Video ile farklılaşması çok akıllıca olmuş. Eğlenceli birkaç dokunuşla kullanıcı deneyimi daha da zenginleştirilirse arkadaşlık dikeyindeki rekabette bu uygulamanın hızlı büyümesi sürpriz olmaz. Yapanların eline sağlık.

 7. Dedektifik dedi ki:

  birisi arkadaşları uyarsın fake yorumlar marka imajlarını yerle bir ediyor…

 8. Ert dedi ki:

  burada görüp indirdim, bir kaç düzenleme olursa kullanıcı sayısı artabilir,

Bir Yorum Yazın