Blippar yenilenen uygulamasıyla fiziksel ve dijital arasındaki sınırı kaldırıyor
Arama
Arama Servisleri

Blippar yenilenen uygulamasıyla fiziksel ve dijital arasındaki sınırı kaldırıyor

Hand making shot on mobile phone: rustic homemade pizza with

Blippar, bir yıldan uzun süredir üzerinde çalıştığı yapay zeka destekli görsel arama “motorunu” sonunda duyurdu. Artırılmış gerçeklik uygulaması Blippar’ı yenileyen şirket, etrafınızdaki dünya ve dijital arasındaki sınırı Blipparsphere adını verdiği knowledge graph’le (bilgi grafiği) kaldırıyor.

Blippar’ın bugün duyurduğu Blipparsphere teknolojisi görsel arama alanında tam güç itmesini sağlıyor. Telefonunuzdan Blippar uygulamasını açıp, etrafınızda gördüğünüz herhangi bir nesneye gösterdiğinizde (blip’lediğinizde) onu tanıyan uygulama, sizi bilgilendirirken, nesneyle ilgili sonuçları, sponsorlu sonuçları ve varsa üretilmiş artırılmış gerçeklik kampanyalarını arama sonuçlarında gösteriyor.

Blippar kurucu ortağı ve CEO’su Ambarish Mitra, Blipparsphere’i sahip oldukları görsel teknolojisiyle birleştirdiklerinden, artırılmış gerçeklik konusunda sağladıkları ilerlemeyi ölçekleyebileceklerini; daha hızlı ve doğru sonuçları sunacaklarını söylüyor. Blippar’ın knowledge graph’i görselleri tanımakla kalmayıp, kullanıcısından öğrenerek özel içerikler sunma potansiyeline sahip.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (1)
  1. notdefteri dedi ki:

    Geleceğin google’ı hem fiziki hem online

Bir Yorum Yazın