Verizon, 3 milyar dolar ile Yahoo'ya en yüksek teklifi verecek

Verizon, 3 milyar dolar ile Yahoo'ya en yüksek teklifi verecek

Nisan ayında Yahoo'yu satın almak için teklif veren Verizon, Wall Street Journal'ın haberine göre Yahoo'nun ana internet varlıklarını satın almaya en yakın şirket.

Bilindiği üzere Yahoo'nun satılacağı yönündeki dedikodular uzun süredir var. Verizon'un teklif veren şirketler arasında olması bir yana son günlerde Twitter-Yahoo birleşmesi de gündeme gelmişti ama WSJ'nin haberi Verizon'un amacına ulaşmaya yakın olduğunu söylüyor.

Habere göre Verizon 3 milyar dolarlık ikinci tur teklifi yapacak. Özel sermaye fonu TPG de teklif veremeyi planlıyor ama Verizon'un en iyi teklifi veren şirket olacağı ifade ediliyor.

Google (Alphabet) ilk turda çekilmişti

Verizon, Yahoo, ve TPG tarafından herhangi resmi bir açıklama yapılmış değil ancak Time Inc., Alphabet, Comcast, AT&T ve IAC/InterActive Corp gibi diğer potansiyel alıcılar ilk tur sonrasında geri çekilmişti. Bu da AOL'in de sahibi olan Verizon'un önemli rakipleri geride bıraktığını gösteriyor.

Daha önce Yahoo ile ilgilenen şirketler arasında İngiliz Daily Mail'in de adı geçmişti. Eski Google üst düzey yöneticisi Marissa Mayer liderliğindeki Yahoo, kötü gidişe bir türlü dur diyememiş ve Şubat ayında çalışanlarının yüzde 15'ini işten çıkaracağını açıklamıştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.