Toyota Google'ın sahibi olduğu Boston Dynamics'i satın almak üzere

Toyota Google'ın sahibi olduğu Boston Dynamics'i satın almak üzere

boston-dynamics-atlasGoogle'ın 2013 yılında satın aldığı robotik çalışmalar yürüten Boston Dynamics'i satışa çıkardığını sizlere geçtiğimiz aylarda aktarmıştık. O dönem potansiyel alıcılardan biri olarak gösterilen Toyota Boston Dynamics'i satın almak üzere.

Geliştirdiği insansı ve diğer üstün yeteneklere sahip robotlarla tanınan Boston Dynamics çalışmalarından yayınladığı videolar ile küresel bir üne kavuşmuştu. Daha çok askeri alanlarda kullanılacak teknolojiler ile tanınan şirketin Google tarafından satın alınmasıyla birlikte Android'in kurucusu Andry Rubin öncülük etmişti. Ancak Rubin'in Google'dan ayrılmasıyla Boston Dynamics bir türlü geniş kullanıcı kitlelerine ulaşacak robot projelerine yoğunlaşamamıştı.

Alphabet çatısı altında yeniden yapılanan Google'ın da uzun dönemli kâr getirecek projeler yerine kısa vadeli olarak şirketin kasasına gelir getirebilecek projeler üzerine yoğunlaşmaya karar vermişti. Bunun bir parçası olarak da Boston Dynamics'i satma kararı almıştı. Aktarılan bilgilere göre Toyota ile Google arasındaki anlaşma tamamlandı ve kısa süre içerisinde açıklanması bekleniyor. Toyota'nın Boston Dynamics'i satın almak için kasasından ne kadar para çıktığı ise şu an için bilinmiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.