iyzico, girişimci destek paketi iyziStart'i duyurdu!
Genel

iyzico, girişimci destek paketi iyziStart'i duyurdu!

Türkiye'de ve çevre ülkelerde en önemli çevrimiçi ödeme girişimi olmayı hedefleyen iyzico, girişimciler için iyziStart adlı destek paketini duyurdu. iyziStart programına dahil olan girişimler, ilk üç ay boyunca tek çekim işlemlerinde komisyon ücreti ödemeyecek ve mentor desteği alacak.

Bugün yapılan tanıtımla girişimcilere kapılarını açan iyziStart, girişimcilere hem platform olarak dolaylı yoldan finansal bir destek sunacak hem de mentorluk desteği verecek. Son 3 yıl içinde faaliyete geçen, çevrimiçi ödeme alan ve iyziStart iş ortakları* tarafından hızlandırılan ve farklı bir çevrimiçi ödeme sistemi şirketinin girişimcilik paketini kullanmayan tüm girişimciler bu programa katılabilecek. 

100 bin TL'ye kadar komisyonsuz tek çekim

Tek çekimde 100 bin liraya kadar komisyonsuz ödeme imkanı sunan iyzico, girişimcilerin sertifikalı bir eğitim alacağını ve iyzico’nun 'ofis saatleri' ile özel tanışma (networking) etkinliklerine de katılabileceği belirtiyor. Keza iş ortaklarının çeşitli destekleri olacağını da paylaşıyor.

iyzistart girisim destek

Şimdiye dek aldığı 21 milyon TL’lik yatırımla Türkiye’deki en önemli girişimlerden biri olan iyzico, Paypal'den önce İran'a giriş yaparak çevre ülkelerde etkili olma iddiasını somutlaştırmıştı. Mart ayında iOS ve Android uygulamalarını yayınlamış, Nisan ayında da her ay ortalama 400 yeni işyerini sisteme dahil ettiğini paylaşmıştı.

iyziStart adımı teorik olarak iyzico'nun hem pazar rekabeti açısından hem de Türkiye'deki girişimcilere hız kazandırması açısından oldukça faydalı olacak gibi gözüküyor. Sürecin pratik neler getireceğini ise zaman içinde göreceğiz.

Detaylı bilgi ve başvuru için iyzico.com/iyzistart adresini ziyaret edebilirsiniz.

*iyziStart iş ortakları: Etohum, Game Garage, Girişim Fabrikası, Hackquarters, İTÜ Çekirdek, KWORKS, Startupbootcamp İstanbul, StartersHub, Sabancı Üniversitesi SuCool İnkübasyon Merkezi, Viveka, Arya Kadın Yatırım Platformu ve Yıldız Teknik Üniversitesi Kuluçka Merkezi

Yorumlar (2)
 1. Ali Tunç Ali Tunç

  Amaç sadece adını duyurmak, başka birşey değil. Hem 3 ay boyunca yapacak bu desteği hem de 100.000 TL ye kadar yapacak. Ayrıca öyle herkese de yapmıyorlar bunu. Ben haberi ilk okuduğumda sadece kendi üyelerinin başvurması yeterlidir diye düşünüyordum ama şu adrese girip https://www.iyzico.com/iyzistart/ sık sorulan sorular kısmından birinci maddeyi okuduğumda işin aslını daha iyi anladım. İlgili sayfada aynen şu yazı geçiyor;

  "

  Girişiminizin iş ortaklığı yaptığımız kurumlardan birinin programına dahil olması ve onlar tarafından hızlandırılması gerekmektedir.

  Güncel iş ortaklarımız sırasıyla Arya Kadın Yatırım Platformu,Etohum, Game Garage, Girişim Fabrikası, Hackquarters,İTÜ Çekirdek, KWORKS, StartupBootCamp İstanbul, StartersHub, Sabancı Üniversitesi SuCool İnkübasyon Programı, Viveka ve Yıldız Teknik Üniversitesi Kuluçka Merkezidir.

  "

  Ne desem şimdi bilemedim, hevesim kursağımda kaldı:)

 2. Girişimim alici ve satıcı arasında güvenliği sağlayan bir ödeme sistemiydi ne iyizico nede webrazzi bu konuda yardımcı oldu. Hatta webrazzi başvuruma bile cevap vermedi. Gün gelecek sizin yabancı kuruluşlar turkiye pazarına girince ilk desteği veren ben olacağım.