Getir, Vodafone işbirliğiyle akıllı telefon satışına başladı

Getir, Vodafone işbirliğiyle akıllı telefon satışına başladı

Paketlenmiş tüketici ürünleri (CPG) ile 9 ay önce pazara adım atan Getir şimdi de akıllı telefon satışına başladı. Geçtiğimiz aylarda sandviçin de aralarında bulunduğu gıda ürünleri ile satışta bulunan ürün gamını genişleten Getir, tüketici elektroniği alanında da şarj aleti, kulaklık gibi ürünleri müşteriye sunuyordu. Geçtiğimiz haftalar küçük ev aletleri kategorisini açarak tüketici elektroniği alanında güçlenen Getir şimdi de akıllı telefon satışı ile karşımızda.

Akıllı telefon satışına ilk olarak Vodafone'un Smart 7 ön satışı ile başlayan Getir'in sadece satış odağında değil aynı zamanda pazarlama aracı olarak da nasıl kullanılabileceğinin ilk örneklerini görmüş oluyoruz. İzleyen süreçte telekom operatörlerinin diğer markalı ürünlerle birlikte, misal Apple'ın iPhone lansmanına paralel gece satışlarını Getir üzerinden de yapma ihtimalleri düşünülebilir.

E-ticaret sektörünün aynı gün teslimatla adım attığı ama henüz tamamen pekişmeyen hızlı teslimatla ilgili Getir'in bu son girişimi tüketici tarafında karılığını bulabilir. Zira bu yolla satın alınan telefona 11 dakikada ulaşabiliyor. En yakın Vodafone bayisine gidip gelmek elbette daha uzun sürerdi. İzleyen dönemlerde mağaza deneyiminden daha çok "hız"ı konuşursak şaşırmayalım.

Henüz dinlememiş olanlar için, E-ticaret'16'da konuşan Nazım Salur'un ağzından Getir'in hikayesini aşağıda paylaşıyoruz:

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.