Sosyal medyadan satışa yönlendirmek: ebebek ve Boyner deneyimleri [Dijital'16]

Sosyal medyadan satışa yönlendirmek: ebebek ve Boyner deneyimleri [Dijital'16]

Emre Fitoloğlu (Boyner E-ticaret Direktörü) ve Cansın Mert (ebebek Dijital Pazarlama Müdürü), Webrazzi Dijita16 etkinliğimizde 'sosyal medyadan satışa yönlendirme' konulu oturumda Ahmet Buğra Ferah'ın sorularını yanıtladı.

Konuklarımız sosyal medya kanallarında Facebook, Twitter ve Instagram'ı ağırlıklı olarak kullandıklarını ifade ederek Buğra Ferah'ın sorularını yanıtlamaya başladı.

Facebook'ta etkileşim oranlarının yüzde 1-2 oranında olduğu paylaşan Fitoloğlu, yakında Facebook'un tanıtacağı bir özellikle kullanıcıları uçtan uca takip edebileceklerini ekledi. Ebebek'in Facebook'ta aylık 2 milyon etkileşim yakaladıklarını söyleyen Cansın Mert, Facebook'ta 400 bin yorum alan bir paylaşım yaptıklarını ifade etti ve mağaza sayılarının son bir kaç yılda 2 katına çıktığını ama etkileşim konusunda 3 kat artış yakaladıklarını ekledi.

Emre Fitoloğlu, Boyner olarak Snapchat üzerinde de paylaşım yaptıklarını ama Snapchat tarafında satışa yönlendirmenin emekleme aşamasında olduğunu dile getirdi.

Bildiğiniz gibi hem ebebek'in hem de Boyner'in fiziksel/perakende mağazaları var. Dolayısıyla konuklarımız sosyal medyadan satışa yönlendirme konusunda fiziksel kanalların da önemli olduğunu dile getirdi ve 'omnichannel' pazarlamanın dikkate alınması gerektiğin altını çizdi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.