Windows 10 tabanlı telefonlara parmak izi okuyucu desteği geliyor
Mobil

Windows 10 tabanlı telefonlara parmak izi okuyucu desteği geliyor

Microsoft'un yıllık olarak yaptığı, önemli yenilikler barından güncellemesi (Anniversary Update) kapsamında telefonlara önemli bir özellik ekleniyor. Windows 10 tabanlı akıllı telefonlar parmak izi okuyucu desteğine kavuşuyor.

Microsoft geçtiğimiz yıl ''Windows Hello'' adını verdiği biyometrik güvenlik platformunu duyurmuştu. Yayınlanacak bu güncelleme ile Windows 10 tabanlı telefonlara Windows Hello servisi entegre edilmiş olacak. Güncellemeden sonra Windows 10'a sahip akıllı telefon kullanıcıları telefonlarını parmak izi ile kilitleyip açabilmenin yanında diğer servislerin kolaylıklarından da yararlanabilecekler.

Windows Phone platformu aslında biyometrik doğrulama özelliğine sahipti. Bu özellikle masaüstü ve dizüstü bilgisayalarda her ne kadar kullanışlı olsa da telefonlar için pratik bir çözüm değildi. Bu yaz yayınlanacak güncelleme ile diğer birçok önemli özelliğin Windows 10 platformuna gelmesi ayrıca bekleniyor.

Görsel Kaynak: Tanjala Gica / Shutterstock.com

Yorumlar (1)
  1. Windows cihazların pazar payının neden bir türlü yükselemediğinin nedenlerinden yalnızca biri. Parmak izi okuyucu iphone 5S'ten beri mobilde popüler bir konumda ve sene 2016, windows 10 cihazlar hakkında okuduğumuz habere gel.

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri