Kuru temizlemeci drytaxi tecrübeli girişimcilerden yatırım aldı [Güncellendi]

Kuru temizlemeci drytaxi tecrübeli girişimcilerden yatırım aldı [Güncellendi]

Kuru temizleme hizmetini adresten ücretsiz alım ve ücretsiz adrese teslimatla sunan drytaxi.com tecrübeli girişimcilerden yatırım aldı.

drytaxi.com aslında 2009 yılında Şevket Başev ve Hande Ocak Başev öncülüğünde kurulan bir şirket ama ticari sicil kayıtlarına göre Nisan ayında Nevzat Aydın, Serkan Borançılı, Burak Divanlıoğlu, Sina Afra, Aydonat Atasever gibi tecrübeli girişimcilerden 245 bin TL'lik yatırım almış ve yeni bir yola girmiş.

Yatırım sonrasında Şevket Başev ve Hande Ocak yüzde 26'şar payla şirketin çoğunluk hissesine sahipken, Gökhan Aydan yüzde 12, Nevzat Aydın yüzde 6,45 ve diğer yatırımcılar da yüzde 5'in altında pay sahibi olmuş.

Ücretsiz servis hizmeti

drytaxi kuru temizlemedrytaxi'nin çalışma modeline dönecek olursak; giyim ve ev eşyaları için kuru temizleme hizmeti sunan drytaxi, ücretsiz adresten alım ve adrese teslimat yapıyor. İstanbul, Aydın ve İzmir'de hizmet veren girişim tüm illerde temizleme fiyatının yarısına ütüleme hizmeti veriyor ve sadece İstanbul'da gece 12'ye kadar ürün alımı yapabiliyor.

drytaxi'nin sadece telefon üzerinden sipariş almak gibi bir dezavantajı var ancak yakında bir mobil uygulama ve webden sipariş seçeneğinin getirileceğini tahmin edebiliriz. Keza hizmet alanının genişlemesi de ihtimaller dahilinde.

drytaxi hakkında alacağımız yeni bilgileri paylaşmaya devam edeceğiz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Güncelleme: Konuyla ilgili olarak Şevket Başev bizimle iletişime geçti ve söz konusu yatırımcılarla gercekleşen ortaklığı yatırım miktarı hariç doğruladı. Başev, eski bir şirket olan KuruTaksi'yi bu aşamaya kadar kullandıklarını ama hayata geçirilecek girişimde farklı bir markanın kullanılacağını, bunun farklı bir iş olacağını belirtti. Pazartesi günü yeni girişimle ilgili detayları açıklayacaklarını da ekledi.

Su aşamada haberimizde bahsettiğimiz yatırımcılarla Kuru Taksi A.S. üzerinde bir iş ortaklığı yapıldığını kesin olarak biliyoruz. Ancak duyurulacak işin drytaxi.com'a bağlı başka bir proje olacağını söyleyebiliriz.

Yeni bilgiler geldikçe haberimizi güncelleyeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.