Kuru temizlemeci drytaxi tecrübeli girişimcilerden yatırım aldı [Güncellendi]
Yatırım

Kuru temizlemeci drytaxi tecrübeli girişimcilerden yatırım aldı [Güncellendi]

Kuru temizleme hizmetini adresten ücretsiz alım ve ücretsiz adrese teslimatla sunan drytaxi.com tecrübeli girişimcilerden yatırım aldı.

drytaxi.com aslında 2009 yılında Şevket Başev ve Hande Ocak Başev öncülüğünde kurulan bir şirket ama ticari sicil kayıtlarına göre Nisan ayında Nevzat Aydın, Serkan Borançılı, Burak Divanlıoğlu, Sina Afra, Aydonat Atasever gibi tecrübeli girişimcilerden 245 bin TL'lik yatırım almış ve yeni bir yola girmiş.

Yatırım sonrasında Şevket Başev ve Hande Ocak yüzde 26'şar payla şirketin çoğunluk hissesine sahipken, Gökhan Aydan yüzde 12, Nevzat Aydın yüzde 6,45 ve diğer yatırımcılar da yüzde 5'in altında pay sahibi olmuş.

Ücretsiz servis hizmeti

drytaxi kuru temizlemedrytaxi'nin çalışma modeline dönecek olursak; giyim ve ev eşyaları için kuru temizleme hizmeti sunan drytaxi, ücretsiz adresten alım ve adrese teslimat yapıyor. İstanbul, Aydın ve İzmir'de hizmet veren girişim tüm illerde temizleme fiyatının yarısına ütüleme hizmeti veriyor ve sadece İstanbul'da gece 12'ye kadar ürün alımı yapabiliyor.

drytaxi'nin sadece telefon üzerinden sipariş almak gibi bir dezavantajı var ancak yakında bir mobil uygulama ve webden sipariş seçeneğinin getirileceğini tahmin edebiliriz. Keza hizmet alanının genişlemesi de ihtimaller dahilinde.

drytaxi hakkında alacağımız yeni bilgileri paylaşmaya devam edeceğiz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Güncelleme: Konuyla ilgili olarak Şevket Başev bizimle iletişime geçti ve söz konusu yatırımcılarla gercekleşen ortaklığı yatırım miktarı hariç doğruladı. Başev, eski bir şirket olan KuruTaksi'yi bu aşamaya kadar kullandıklarını ama hayata geçirilecek girişimde farklı bir markanın kullanılacağını, bunun farklı bir iş olacağını belirtti. Pazartesi günü yeni girişimle ilgili detayları açıklayacaklarını da ekledi.

Su aşamada haberimizde bahsettiğimiz yatırımcılarla Kuru Taksi A.S. üzerinde bir iş ortaklığı yapıldığını kesin olarak biliyoruz. Ancak duyurulacak işin drytaxi.com'a bağlı başka bir proje olacağını söyleyebiliriz.

Yeni bilgiler geldikçe haberimizi güncelleyeceğiz.

Yorumlar (14)
 1. Stack_Over_Flow Stack_Over_Flow

  Bayramoğlu Döner / Kavacık'a da yatırım bekliyoruz.Hızlı ve Lezzetli onlarda.Yatırım alırlarsa belki yakında bir yerde şube açarlar'da yeriz daha sık.

  Kurutemizlemeciye yatırım yapan , dönerciye de yapar diye düşünüyorum.

  1. Null_Pointer_Exception Null_Pointer_Exception

   Zorlama haber olmuş. Webrazzi tanıdık yatırımcılara kıyak geçmiş.

  2. Ahmet Yılmaz Ahmet Yılmaz

   Aman ha! Bi zevkimiz o kalmisti ona da el atmayaversinler zevkimizden olmayalim.

 2. Şebnem Şebnem

  Esnaflardan haberler kısmına hoşgeldiniz. Online ile hiç bir alakası olmayan bir işin webrazzide ne işi var yahu...

 3. Emin Karagil Emin Karagil

  Kolay gelsin. Bağcılarda terzi dükkanım var. Wepsitesi kurup internetten terzilik yapıcam. Yatırım rica ederim. İyi günler.

 4. Evin bahçesinde domates yetiştiriyorum. Yatırım alırsam domates imparatorluğu kuracağım. Yatırımları bekliyorum

 5. Emin Haslak Emin Haslak

  Neden yerden yere vuruyorsunuz? Özeniyor işte insanlar. Belki henüz online siparişleri yok, app'leri yok ama telefon ile sipariş alıyorlarmış? :) Bence eleştirmek yerine ellerinden tutmak lazım, yatırımcılarına bakar mısınız? Belli ki ortada proje vs durumları yok eş dost tanışıklığı üzerine alınmış bir yatırım...

 6. Emin Haşlak Emin Haşlak

  Köyden pekmez, turşu, peynir gibi şeyler getiriyorum. Özellikle fasulyede çok iddialıyız. Yatırım alırsak globale açılabiliriz. Haber bize motivasyon verdi

  1. Emin Karagil Emin Karagil

   Merhaba adaş. Bende yozgatlıyım. Bizim köyde çok az evde hazırlanan işkembeye benzer bir çorba çeşidi var. Tadı domates çorbası gibi değişik birşey. Üzerine hafif kekik ve rendelenmiş havuçla efsane gidiyor. Ben bu çorbayı toz haline getirip Knorr'a pazarlamak istedim ancak bir girişimci olarak online satmayı düşünüyorum. Şayet yatırım alabilirsem toz çorba yapma ve paketleme makineleriyle sanayi bazlı bir online girişim olabilirim. Talebe göre üretim yapmayı düşünüyorum. Aras kargoda çalışan kurye arkadaşlarım var. Onlar şubeyle görüşecek, kargodan indirim alacağım. Tek ihtiyacım olan sağlam bi sermaye. Bu vesile ile değerli yatırımcılarımıza seslenmek istiyorum. Yanlızca bu değil, kişiden kişiye bisiklet kiralama, düğünlere davulcu kiralama gibi farklı projelerimde var. İsteyen yatırımcılar tümüne yatırım yapabilir. Tekliflere açığım.

 7. Ekonomist Özay Ekonomist Özay

  Bu sektörün domine eden Networkdry'dır. BUBA'dan aldığı yatırımla yüksek pazar payı elde eden ND rakiplerine göre üstün özelliklere sahip. Günümüzde kimse evden çıkıp kuru temizlemeye gitmek istemiyor. Genelde sıcak olan bu ortamlar müşteriyi bunaltıyor. Özellikle yaz aylarında kuru temizleme dükkanına gitmek tam bir eziyet. Telefonla yapılan gel-al-getir servislerde ise kuru temizleme işletmeleri telefonu kaba bir tabirle ve yüksek sesle 'ALOQ' diye açıyor. Arada Networkdry gibi girişimler olduğunda bu gibi sorunların hiçbiriyle uğraşmıyorsunuz. Kuru temizlemeci ND gibi girişimler bünyesinde çalıştığı için Kibar olmayı, dürüst ve namuslu ticaret yapmayı öğreniyor. Eğer kuru temizleme kuryesi evinize gelip eşyalarınızı alırken sizi taciz ettiyse işiniz zor. Şayet arada ND gibi girişimler varsa olası bir taciz durumunda Girişimler işletmelere ağır yaptırımlar uygulayabiliyor.

  YemekMotoru.com başta olmak üzere Networkdry, Çiçeksepeti gibi köklü girişimler hizmet noktalarıyla tüketiciyi buluşturan, hem hizmet edeni hemde hizmet alanı koruyan yapıdadırlar. Komisyonsuz çalışan YemekMotoru.com her an yatırım almaya hazır önemli bir girişimdir. Networkdry BUBA'dan aldığı yatırım sonrasında yeni yatırımlara açık konumda görünmektedir. Bu gibi girişimlere yapılan yatırımlar hiç şüphesiz ki uzun vadede tabir-i caizse deve yüküyle para getirecektir. Tarafsız bir ekonomist olarak sermaye sahiplerini açıkça yönlendiriyorum. En kötü ihtimalle Nevzat Aydın bey YemekMotorunu satın alarak kendini domine etmelidir.

  1. Yemekmotoru.com sitesinin Webrazzi üzerinden yatırımcılara ulaşma çabası, Yılmaz Vural'ın Fenerbahçe'ye teknik direktör olmak istemesi olayına döndü gibi :) Gönlümüz ikisinin de muradına ermesinden yana...

  2. Yemekmotoru Ekibi Yemekmotoru Ekibi

   Bizim adımıza birileri webrazzide sürekli yorum yapmayı görev edinmiş sanırım.

   Webrazzi editörleride maalesef yorumları incelemeden onaylıyorlar.

   "Ekonomist Özay" ismiyle yorum yapan arkadaşın kurumumuzla hiç bir ilişkisi yoktur ve kendisini tanımıyoruz.

   Webrazzi editörlerinden rica ediyoruz bu şekilde maksatı aşan direk hedef alan yorumları onaylamadan önce biraz daha iyi incelesinler.

   YemekMotoru EKİBİ..

 8. Burası ekşiye dönmüş . Domates imparatorluğunu sevdim👍. Webrazziye çok yüklenmeyin, adam sürekli yeni mükemmel(!) girişimi nerden bulsun. Değerli yorumcuların değerli girişimlerini bekliyoruz.😉

 9. Abdocan Abdocan

  evde çamaşır makinamız vaz bizde bu işe girmek istiyoruz.