Google arama sonuçlarındaki linklerin yeni rengini test ediyor
Teknoloji

Google arama sonuçlarındaki linklerin yeni rengini test ediyor

İnternetin küreselleşmeye başladığı ve internet sitelerinin ortaya çıktığı ilk dönemlerden bugüne değişmeden gelen yapılardan bir tanesinin mavi linkler olduğunu söyleyebiliriz. Google üzerinde çalıştığı yeni değişiklikle arama sonuçlarında gösterdiği linklerin rengini değiştirmeye hazırlanıyor.

Bilindiği gibi Google arama sonuçları algoritmasını ve sayfa düzenini zaman zaman değiştiriyor. Ancak şirketin arama sonuçlarında alışık olduğumuz başlıca nokta beyaz arka plan üzerine internet sitelerinin mavi renkli başlıklarla sunulması. Şirket arama sonuçlarındaki linklerin rengini maviden siyaha değiştirmek için çalışmalar yapıyor hatta bu değişiklik bazı kullanıcılarda denenmeye başlanmış.

google-black-link Arama sonuçlarında linkler siyaha dönerse böyle görünecek.

Google'ın yaptığı bu tasarım değişikliğinin ilk başta kullanıcılardan yeterince destek görmediğini hatta tepkiyle karşılandığını söyleyebiliriz. Görünüşe göre yeni siyah tasarımı test eden kullanıcılar bundan memnun kalmamış hatta Twitter'da ''#BringBacktheBlue'' etiketi ile Google'dan bu değişikliği geri çekmesi için kampanya bile başlatmışlar. Google ise olası değişiklikle ilgili şu an bir açıklama yapmamış.

Yorumlar (5)
  1. neyi değiştirecek ki renk değişikliği?

  2. bence berbat hiç alışamadım

  3. googleın canı sıkılıyor. şu baidu bi latin harfleri ile girsin piyasaya öttürür gogılı

  4. Vip Girişim Vip Girişim

    Google eğitimine eski müdürü Mustafa bey belirtmişti: Mavi rengin doğru tonunu yakaladıklarında cirolarınar milyon dolar fark yaratmış. Yani doğru renk, çok şey demek. Bunu en iyi google bilir.

  5. Serhat Ünlü Serhat Ünlü

    Siyah hiç güzel değil. Alışamadım. Eklenti indirip değiştirdim.