Saha Kirala internetten halı saha kiralama işini başarmak istiyor
Arama
Mobil

Saha Kirala internetten halı saha kiralama işini başarmak istiyor

hali-saha-kirala

Halı saha kiralama işini internete taşımak, Türkiye’de en çok düşünülen girişim fikirlerinden biridir. Bu alanda şimdiye kadar farklı ve başarısız örnekler gördük ama bu kez karşımızda iddialı bir girişim var; Saha Kirala.

Aile tarafından sanayici olan 4 girişimcinin (Asım Albayrak, Enver Mısırlı, Murat Humartaş ve Sinan Eryiğit) hayata geçirdiği girişim, 28 Nisan’da kullanıcıların karşına çıkmış. Şu anda iPhone uygulaması üzerinden halı saha rezervasyonu/kiralama hizmeti sunuyor ve kullanıcılarına 30 saniyede halı saha kiralayabilmeyi vaad ediyor.

E-posta adresiniz veya Facebook hesabınızla kayıt olabildiğiniz Saha Kirala uygulaması, basit bir ödeme altyapısından ibaret değil. Seçtiğiniz sahanın sosyal ve temel imkanlarını (kafe, duş, otopark, ayakkabı kiralama vs.) görebiliyor, sahaları karşılaştırabiliyor ve ileri tarihler için kiralama yapabiliyorsunuz.

Saha Kirala

Kurucu ortaklardan Asım Albayrak, şimdiye kadar bu işte başarısız olan girişimlerin halı saha sahiplerine beklenen güveni veremediğini söylüyor. Halı saha sahiplerini dinlediklerini ve onların ihtiyaçlarına/beklentilerine yanıt verdiklerini söyleyen Albayrak “Halı saha sahipleri bir çok saat sattıklarını söylüyorlardı. Biz onlardan satamadıkları saatleri vermelerini istedik. Zamanla profesyonelliğimizi gördükçe daha fazla saat vermeye başladılar.” diyor.

200’den fazla anlaşmalı halı saha

Saha sahiplerinden kiralama başına yüzde 10’luk bir komisyon alan girişim, 200’ün üzerinde saha ile anlaşma imzalamış ve operasyonu aksamadan yürütmek adına bunlardan çok talep gören 30 tanesini sisteme yüklemiş. Önümüzdeki dönemde sistemin hem altyapı olarak daha ileri bir seviyeye taşınması hem de saha sayısının artırılması hedefleniyor. Android uygulaması ve web sitesinin de bu ilerlemeye bağlı olarak önümüzdeki aylarda devreye gireceğini öğreniyoruz.

En başta da belirttiğim gibi halı saha kiralama uygulaması elbette yeni bir fikir değil ve şimdiye kadar başarılı olamayan örnekler gördük. Ancak tıpkı damacanayla su siparişi işi gibi bazı popüler ama zor fikirlerin başarı çizgisine yaklaştığını görüyoruz. Saha Kirala da bu konuda kendine güveniyor ve nasıl bir ilermeye kaydedeceğini hep birlikte göreceğiz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (5)
 1. Tolga Ergin dedi ki:

  webrazzi ekibine selamlar 😛

 2. halil dedi ki:

  Şerrefsizim ben düşünmüştüm 🙂

 3. onur celikgun dedi ki:

  zor olan kismi neymis ki acaba ? sonucta basit bir randevu sistemi ??

 4. Demirkan Cengiz dedi ki:

  Uygulamayı app store’da görünce çok heyecanlanmıştım ancak hüsrana uğradım. Test edilmeden piyasaya sunulmuş sanırım, store’da nasıl yayınlandığına şaşırdım doğrusu ne zaman arama yapmaya kalksam uygulama çöküyor. Umarım geliştirip daha iyi yerlere ulaşırlar.

 5. Selami dedi ki:

  Bu projenin içine futbol oynamak isteyen, ancak yeterli sayıda arkadaş bulamayan, ya da daha kaliteli bir futbol maçı arayan bir kişinin, kendisine uygun olabilecek bir zamanda dahil olabileceği bir maç grubu konulabilirse proje daha ileriye gidebilir.

  Rakipbul gibi sitelerle ortaklık yapılabilir, onların en büyük sorunu bence halı saha sayısı.

  Uygulama kolay hayata geçirilebilir bir uygulama sürdürülebilir olması daha önemli. , yine de tasarımı daha iyi olabilirdi.

  başarılar…

Bir Yorum Yazın