ininal API'ını tüm girişimlerin ve yazılım geliştiricilerin kullanımına açıyor

ininal API'ını tüm girişimlerin ve yazılım geliştiricilerin kullanımına açıyor

Ön ödemeli kart hizmetiyle Türkiye'nin en yenilikçi fintech girişimlerinden biri olan ininal, bir ödeme platformu haline gelme yönünde önemli bir adım atıyor. Ininal uygulama programlama arayüzünü (API), fintech ve paylaşım ekonomisi başta olmak üzere tüm girişimlerin ve yazılım geliştiricilerin kullanımına açıyor.

ininal'dan aldığımız bilgiye göre, girişim bu geliştirmeyi Mayıs ayı içinde tamamlamayı planlıyor. Bu kapsamda ininal 48 adet API'ını geliştiricilere developer.ininal.com adresinden ücretsiz olarak sunmaya başlayacak. Dileyen geliştiriciler platforma üye olduktan sonra bu API'ları kullanarak hesap yaratmadan bakiye ve hesap hareketlerini izlemeye; sanal kart yaratmadan karttan karta para transferine; tüm temel finansal servisleri projelerine entegre etmeye başlayabilecekler.

ininal CTO’su Barış Alayoğlu, geliştirme sürecinin tamamlandığını söylüyor ve ininal API'ın bu ay geliştiricilerle buluşacağını doğruluyor. Alayoğlu'nun açıklaması, “Artık finansal servislere erişebilirlik ve bu servislerin entegrasyonu, girişimler ve de diğer şirket ve yazılım geliştiriciler için son derece kolay tamamlanan bir süreçten ibaret olacak" şeklinde.

Bugün 15 bin adet fiziksel satış noktasından bireysel müşterilerine ulaşan ininal kurumsal tarafta BiTaksi gibi yenilikçi girişimlerle çalışıyor. API lansmanıyla birlikte yeni detayları sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.