400 milyon fal yorumlayan Kaave Falı uygulamasında artık hedef globalleşme

400 milyon fal yorumlayan Kaave Falı uygulamasında artık hedef globalleşme

Ülkemiz mobil uygulama dünyasında kuşkusuz en çok kullanılan ve gelir elde eden uygulama kategorilerden birisi de kahve falı uygulamaları. Türk kahvesi 'keyfine keyif katan' ve adeta bir eğlence aracı olarak görülen bu uygulamalar arasında en çok popüler olanlardan birisi ise Kaave Falı.

Android ve iOS platformlarında aylık 3 milyon aktif kullanıcısı bulunan uygulama üzerinde günde tam 700 bin kahve falı baktırılıyormuş. Uygulamada bugüne kadar yorumlanan fal sayısı 400 milyona yaklaşırken; Kaave Falı'nın bugüne kadar 13 milyon kere indirildiğini de söylemiş olalım.

2012 yılı başlarında Selin Sağol Sade ve Burç Sade tarafından hayata geçirilen uygulama, ilk dönemlerinde yalnızca Türkçe olarak hizmet veriyormuş. Sonrasında hem yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız hem de kahve falı kültürüne hakim diğer kültürler için uygulamaya İngilizce, Yunanca ve Arapça destekleri de eklenmiş.

Yayınlandığı günden beri 74 farklı ülke içi uygulama mağazalarındaki çeşitli kategorilerde ilk 10'a girmeyi başaran Kaave Falı; son bir yıl içindeyse MENA pazarında büyük bir büyüme ivmesi yakalamayı başarmış.

kaave-fali-goruntu

Kaave Falı'nda kullanıcıların yakından tanıdığı 4 farklı karakter var

Uygulamayı kullananlar bilecektir; Kaave Falı üzerinde fal yorumlayabilen 4 ayrı karakter bulunuyor. Ekipten aldığımız bilgiye göre kullanıcılar en çok günde 3 kereye kadar ücretsiz yorum yapan Falcı Bacı'yı tercih ediyor. Falcı Bacı haricinde aşk ile aile konularına meraklı olanlar Melek Abla karakterini, soayal çevre, kariyer ve para odağında olan kullanıcılarsa Jasmine'yi okuyor.

Dördüncü karakter olan Isabel ise falını kapatırken niyet tutan ve özel soruları olan kullanıcılara hitap ediyor. Kaave Falı'nın gelir modeli ise Falcı Bacı haricinde özelleşmiş ve geniş çaplı yorumlar görmek isteyen kullanıcılar üzerine kurulu.

Kaave Falı ekibiyle uygulamanın gelecek hedeflerini konuştuğumuzda özellikle MENA pazarı için çeşitli çalışmalar yapacaklarını, örneğin MENA'ya özel karakter ve yorumlama metodları ekleyeceklerini öğrendik. MENA dışında Kaave Falı'nın Avrupa ve diğer batı ülkelerinde de popüler olma ve kahve falı kültürünü yerleştirme hedefi olduğu da kurucuların üzerinde durduğu bir diğer nokta.

Kaave Falı ve kahve falı uygulamaları hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.