Skype geliştirdiği botları Mac ve tarayıcı versiyonunda da kullanıma açtı
Teknoloji

Skype geliştirdiği botları Mac ve tarayıcı versiyonunda da kullanıma açtı

Skype'ın geçtiğimiz ay içerisinde duyurduğu resmi botları artık daha fazla kullanıcı ile iletişime geçecek. Şirket ilk olarak yalnızca Windows platformuna açtığı botları şimdi Mac ve tarayıcı versiyonuna da getirdi.

Skype ekibi geliştirilen 6 farklı bot değişik alanlarda kullanıcılara yardım ediyor. Bunların arasına ''Murphy'' ve ''Summarize'' ise en yeni katılanlar. Murphy kelimeler ile cevaplanamayacak soruları görseller ile açıklama konusunda uzmanken Summarize ise detaylarını incelemek için vaktiniz olmayan internet sayfaları için size özetler veriyor. Skype'ın botlarının tarayıcı versiyonun da şu an için yalnızca Avustralya, Kanada, İngiltere, İrlanda, Hindistan, Yeni Zelanda, Singapur ve ABD'de kullanıma açıldığını belirtelim.

Skype botlarını nasıl adres defterinize eklersiniz?

Skype'ın Mac veya Windows masaüstü sürümünü açtığınız zaman üst menüde bulunan ''Kişiler''(Contacts) sekmesi altından ''Bot Ekle''(Add Bot..) adımınlarını takip etmeniz yeterli ardından açılan sayfadan istediğiniz botu ekleyebilirsiniz. Tarayıcı versiyonunda ise yan menüde listelenen ''Botları keşfet'' (Discover Bots) sekmesi altından botları listenize ekleyebilirsiniz.

Yorumlar (3)
  1. Wolkanca (@wolkanca) Wolkanca (@wolkanca)

    Summarize çok başarılı bulmadım.

    Fikir çok eski bunlar 10 sene önce msn de vardı, ama güzel müşteriler bulabilirler pizza söylemek, taksi çağırmak vs.

  2. Megavan Megavan

    Keşke geliştiriciler için de bir API verilse. Herkes kendi botunu yapabilirdi.

  3. Merak ettiğim bir şey var ve kişi listesindeki kişilerin, kişisel bilgilerden daha fazlasını robotların vereceklerine dair bilgi. Zaten daha fazlasının görünmesi istense herkese görünür yapılır. Gizlilik ihlal edildiği için etik bulmadım robotlar hakkındaki bilgileri. Eksiğim ve yanlışım varsa aydınlatın. Saygılar