DeckHub: GitHub kullanıcıları için yerli yapım bildirim ve aktivite istemcisi

DeckHub: GitHub kullanıcıları için yerli yapım bildirim ve aktivite istemcisi

GitHub ile yazılım geliştiriciler hem sahip oldukları ya da katkıda bulundukları kütüphaneleri geliştirebiliyor hem de açık kaynak projeler hakkındaki gelişmeleri takip edebiliyor.

Yazılım geliştiriciler tarafından gün içinde sık sık ziyaret edilen GitHub; aynı zamanda -sosyal bir ortam olmanın gereği olarak- beğeni, yorum ve takip yapılabilen bir platform.

Kısa girişin ardından bu yazımızda sizlere tanıtacağımız DeckHub ise en kısa tanımıyla GitHub için geliştirilen bir bilgisayar istemcisi. Mac, Windows ve Linux üzerinde çalışabilen DeckHub ile yazılımcılar bir ya da birden çok GitHub hesabını uygulamaya tanımlayabiliyor ve anlık olarak GitHub üzerindeki gelişmeleri kolayca takip edebiliyor.

DeckHub ile takip ettiğiniz kişiler ve 'kod depolarının'aktivitelerini takip edebilir, bildirimlerinizi görüntüleyebilirsiniz. DeckHub'ı Twitter istemcisi TweetDeck'e hem işlevlik hem de arayüz olarak benzetmek mümkün.

DeckHub uygulama arayüzünden bir görüntü
DeckHub uygulama arayüzünden bir görüntü

DeckHub'ın öne çıkan özelliklerini ise kullanıcıların GitHub aksiyonlarını bilgisayarlarına 'push notification' olarak alabilmesi, birden çok kullanıcı ile uygulamaya giriş yapabilmesi ve özelleştirilebilir kolonlar oluşturabilmesi olarak sıralayabiliriz. Özelleştirilebilen kolonlar ile dilediğiniz kod depolarını, kullanıcıları ya da organizasyonları oldukça yakından takip edebiliyorsunuz. Pazarda yalnızca bir aktivite ve bildirim istemci olarak konumlanan DeckHub ile 'commit yapmak' ya da benzeri yazılımsal aksiyonlar ise tahmin edebileceğiniz gibi mümkün değil.

Adem İlter'in tamamen kendine geliştirmek için GitHub API'lerini 'kurcalaması' ile bir hobi projesi olarak doğan DeckHub, daha sonra ekibe Burak Can ve Said Özcan'ın katılmasıyla bir anlamda girişime dönüşmüş. DeckHub'ı şu an Mac, Windows ve Linux cihazlarınıza indirebilir, 9.99 dolar ödeyerek uygulamayı özgürce kullanabilirsiniz.

Webrazzi okuyucularına özel yüzde 30 indirim kodu

DeckHub'ın 15 gün süreyle ücretsiz bir 'trial' versiyonun da olduğunu ve 100 Webrazzi okuyucusunun 'WEBRAZZI' koduyla satın alma yaparsa yüzde 30 indirime sahip olacağını da ekleyelim. DeckHub; uygulamayı incelemek ve indirmek isteyen yazılımcıları bekliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.