Hepsiburada'nın ödeme sistemi Hepsipay yayında
Mobil

Hepsiburada'nın ödeme sistemi Hepsipay yayında

Türkiye'nin en büyük e-ticaret şirketlerinden Hepsiburada, kısa bir süre önce kurduğu D Ödeme adlı elektronik para ve ödeme şirketiyle ödeme sistemleri alanına giriş yapacağının işaretini vermişti. Bundan yaklaşık beş ay sonra, yeni ödeme ürününü devreye alan Hepsiburada'nın yeni markası Hepsipay oldu.

Hepsipay, belirttiğimiz gibi D Ödeme şirketinin altında konumlanan bir marka ve kendi tanımıyla işletmelere online, offline ya da fiziksel dünyada ödeme alabilmeleri için gerekli olan kullanışlı ve basit yöntemleri sunuyor. Kullanım kolaylığıyla öne çıkmak isteyen Hepsipay, işletmelerin kısa bir kurulum sürecini tamamlayarak e-ticarete başlamsının önünü açıyor. Hepsipay, diğer online ödeme sistemleri gibi müşterilerinin yaptığı satışlarla ilgili analizlere ve raporlara ulaşmasını sağlıyor.

Hepsipay, pazarda en yüksek talebin olduğu ödeme biçimlerine göre beş farklı özelleştirme teklifi sunuyor. Sanal POS alternatifi ödeme geçidi (Payment Gateway), özellikle mobil ticarette öne çıkabilecek tek tıkla ödeme, tekrar eden ödemeler için düzenli ödeme, pazaryeri ve bayiler için ödeme kontrolüyle Hepsipay tüm bir pazara hitap eden çözümler sunuyor. Marka, Hepsiburada ile birlikte Evmanya ve Altıncı Cadde ile çalışıyor. Hepsiburada deneyimi sayesinde e-ticaret şirketlerinin, Hepsipay'in öncelikli müşterileri arasında olacağını ön görmek zor değil.

Bu haliyle pazardaki diğer ödeme oyuncularına rakip olan Hepsipay, alanında Hepsiburada kadar iddialı bir şirket olabilir. Ancak bu konuda yorum yapmak için henüz erken.

Yorumlar (19)
 1. Creative35 Creative35

  Alternatif ödeme sistemleri açısından güzel bir haber. Sektörde farklı oyuncuların ortaya çıkması, hizmet kalitelerine olumlu şekilde yansıyacaktır.

 2. Megavan Megavan

  Komisyon oranları hakkında bilgi verilse iyi olurdu.

  1. Hepsipay Hepsipay

   Detaylar için bize [email protected]'dan ulaşabilirsiniz.

  2. Hepsipay Hepsipay

   Detayların için bize [email protected]'dan ulaşabilirsiniz.

   1. Hepsi burada com' u amazon a satmamanızı rica ederiz. Devletimizle görüşüp ali expresin yaptığı gibi ücretsiz bir devlet kargosu oluşturulmasını sağlayup Türkiye de birerysel kullanıcıların ve girişimcilerin tedarikçilerin yurt dışına ürün satmalarını sağlayınız. Bu ülkenin buna gerçekten ihtiyacı var. Türkiye'nin e ticaret siteleri aslında türkiyenin ihracat silahlarıdır. Bu silahları yabancıların ellerine vermek yerine ali expres ali baba sistemleri takip edilerek Türkiyenin ihracat patlaması yapmasını sağlamanızı rica ederiz. Teşekkürler.

 3. Heisen Heisen

  Türkiye'nin amazonu :) Acaba ne kadar komisyon alıyorlar

 4. Metin Acar Metin Acar

  Muhtemelen pek yakında kendi kargo ağını da kuracak.

 5. Ödeme sisteminden önce alternatif kargo sistemi gerekliydi.

 6. HepsiBurada henüz müşteri memnuniyeti konusunda başarılı firma değil. Bunu sikayetvar.com daki şikayet sayısı ve teşekkür oranına bakarsanız anlayabilirsiniz. HepsiBurada'nın yeni ödeme sisteminin tutmayacağı çok açık çünkü şuanda hızla müşteri kaybediyor. HepsiBurada bence müşteri memnuniyeti konusunda YemekSepeti'ni örnek almalı.

  1. Hepsiburada ile Yemeksepeti yaptığı iş oldukça farklı. :) Şuan HB pazarının lideri. Üstelik belirttiğiniz şikayetlere rağmen halen aynı iş modelinde ciddi bir rakibi yok.

   Ayrıca ödeme sistemi bambaşka bir iş. Diğer şirketlerden daha iyi bir komisyon oranı verirse ciddi müşteri elde eder.

 7. Tarım Ilan Tarım Ilan

  Ben pazarda iyi yerlere geleceğini düşünüyorum. Hayırlı olsun.

 8. Cemal Soydemir Cemal Soydemir

  Açıkcası hepsiburadayı ben çok fazla kullanıyorum bazen sorun yaşadığımda oluyor kırık üründe geldiği oluyor ama genel anlamda ilgililer ve sorununuz çözülüyor hepsipay sayesinde diğer ödeme sistemlerinin daha iyi hizmet verme ihtimalide artar bazı firmalar var 15-20 gün sonra ilk cuma falan gibi ödeme yapıyorlar İyide zaten bankalar 25-30 gün beklemeli hiç komisyonsuz işlem yapıyor.

 9. Ali Bulut Ali Bulut

  ödeme sistemi firması farklı bir sektör, hepsiburada.com farklı bir sektör, e-ticaret yapan bir firma için önemli olan satış bedelinin kaç günde hesabına yattığı yoksa arka tarafta payu, hepsipay, o banka bu bankanın posu pek önemli değil. ödeme sistemi firmaları ve bankalar siteniz kurumsal bir firmaya ait değilse satış bedellerini cok geç ödüyorlar, peşin alıp düşük karla satmak isteyen e-ticaret siteleri bu nedenle türkiyede ortaya çıkamıyor. müşteri size bilgi bile vermeden chargeback talebinde sudan bahanelerle bile bulunursa tam yandınız 50 tl para için 50.000 tl paranızı 40 - 50 gün bankada kalıyor ondan sonra gelin türkiyede e-ticaret yapın.

 10. sanal pos oranları, operasyonel maliyetler düşmeden çok fazla birşeyin değişeceğini düşünmüyorum ancak yeni alternatifler çıkmadan da değişim olmaz bu anlamda hayırlı olsun başvuru yaptık çalışma fırsatı olursa deneyimleri burdan paylaşırım.

 11. Gulendam Gulendam

  Merhabalar.

  [email protected] adresine mail attık. şuan için bir dönüş olmadı. Sitelerinde herhangi bir destek telefon numarası olmaması şuan için en göze batan eksiklik. Ve ayrıca taksit komisyon oranlarını koysalardı firmalar için en azından bir ön bilgi olabilirdi. Şu durumda daha çok yol alması gerektiğini düşünüyorum.

  Geri dönüş bekliyor olacağız.

 12. İletişim için telefon numarası olmaması çok ama çok saçma. Eposta ile destek bekle dur. E-posta gitti mi gitmedi mi ? Okundu mu okunmadı mı ? Gözden kaçtı mı kaçmadı mı ? Acil destek gerektiğinde ne olacak ?

 13. Can Aytekin Can Aytekin

  Sistemlerini Bilmiyorum Ama, Çalışma Şekiller Elemanları Gayet İlgisiz Şekilde Alternatif Ödeme Olarak Çok Ciddiyetsiz Geldi, Mail Atacağız Diyorlar Mail Gelmiyor Saatler Geçiyor İşlemler Yapılmıyor.

  Daha Başta Böyle İseniz Çok Fazla Bir Etkiniz Olacağını Düşünmüyorum.

 14. Sadeceparti Sadeceparti

  müşteri memnuniyeti keşke o kadar basit olsaydı. Örnek olarak yaklaşık 3 hafta önce mail attım hala dönen olmadı. ilgi alaka 0, bende bu durumu görüp hala bunlara para kazandıracam öyle mi?

 15. Faruk Faruk

  Merhaba, önceki gün başvurumuzu yaptık. Limited Şirketiz. Aynı gün başvuru için gerekli belgeleri isteyen bir epsota gönderildi. Dün evraklarımızı gönderdikleri link üzerinde açılan form aracılığıyla gönderdik. Belgeleri göndermeden önce satış ve destek departmanlarıyla ayrı ayrı görüşme sağladım. Şu ana kadar her şey yolunda görünüyor. Sanırım gün geçtikçe (eleştiri ve önerileri de dikkate alarak) kendilerini geliştiriyorlar. Bakalım, bugün başvurumuzun sonuçlanmasını bekleyeceğiz. Umarım bir aksilik çıkmaz.

  Not: Sadece bir konuda eleştirimi ilettim destek birimine: WHMCS için entegrasyon modülünün olup olmadığını sordum. Yetkili şahıs, böyle bir sistemi ilk defa duyduğunu söyledi. Doğrusu hosting & domain pazarında lider olan komplike bir yazılımdan nasıl habersizler, pek anlayamadım. Umarım WHMCS'e entegrasyonunda sorun yaşamayız. (Tabi başvurumuz onaylanırsa...)

  Bundan sonraki süreçte onay alırsak, kullanım ile alakalı tüm süreçleri buradan paylaşmaya çalışacağım.