HaberSoft: Yerel gazete ve haber siteleri için içerik yönetim sistemi yazılımı

HaberSoft: Yerel gazete ve haber siteleri için içerik yönetim sistemi yazılımı

Yerel gazeteler başta olmak üzere haber sitesi sahibi olmak isteyenler için profesyonel bir içerik yönetim sistemi (CMS) yazılımı olarak dikkat çeken HaberSoft; 1 yıl süren çalışmanın ardından kısa bir süre önce piyasadaki yerini almış.

Blog, galeri ve video içeriğe sahip olan tüm site ve platformların kullanabileceği HaberSoft SaaS olarak konumlanıyor. 1500 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulan HaberSoft'ta paketler mobil uyumluluk, Android ve iOS platformlarına özel mobil uygulama ve müşteriye göre özelleştirilmiş tasarım gibi özelliklere göre ayrışıyor.

Kullanıcılarına geniş tema seçenekleri sunmaya çalışan HaberSoft'un öne çıkan özelliklerinin başında SEO'ya uyumlu olarak çok sayıda içerik çeşidine (haber, görsel, video, galeri, anket...) ev sahipliği yapabilmesi, gelişmiş yorum seçenekleri, e-bülten oluşturabilme, mobil bildirim seçenekleri, ajansların içeriklerini ayrı bir bölümden listeleyebilme ve döviz kuru ya da hava durumu gibi modüllerin kolayca kullanılabilmesi geliyor.

haberseoft-gorsel
HaberSoft yazılım yaklaşık olarak bir buçuk yılda geliştirilmiş

HaberSoft şu an 15 haber sitesinde kullanılıyor

Hedef kitlesini 'ülke çapındaki tüm yerel gazete ve haber siteleri' olarak belirleyen HaberSoft'un kullanıcı sayısı ise şu an 15. Kısa sürede 15 haber site tarafında kullanılmaya başlanan HaberSoft, girişimcilerden aldığımız bilgiye göre 4-5 haber sitesinde de yayına başlamak üzere. Girişimcilerin 2016 yılı sonu için hedefi de 50 haber sitesine ulaşmak.

Henüz bir yatırım ya da devlet teşviği almamış olan HaberSoft'un kısa vadede hızla müşterisi sayısını arttırmaya ve kullanıcılarının ihtiyaçlarına göre ürününü geliştirmeye çalışacağını söyleyebiliriz. Girişim ilerisi içinse HaberSoft kullanan tüm haber sitelerinden oluşan bir 'reklam network''ü oluşturmayaysa sıcak bakıyor. Vemedya firması bünyesinde geliştirilen girişimin kurucu ortakları ise Salih Karadeniz ve Erdal Güler.

Bugün baktığımız ülkemizde 100'lerce haber sitesi bulunuyor. Bu sitelerin bir kısmı WordPress gibi yazılımları tercih ederken bir kısmı da bu hizmeti HaberSoft'un yapıtğı işin benzerini sunan firmalardan satın alıyor. Bu noktada SaaS bir yazılım olmanın avantajını (potansiyel) müşterilerine yaşatmak isteyen HaberSoft, satış gücüne de bağlı olarak orta/uzun vadede pazarda kendine yer bulabilir.

Her ne kadar uzaktan bakıyor olsak da girişimin kısa sürede yakaladığı rakamların başarılı bir izlenim uyandırdığını söyleyebiliriz. HaberSoft ve yerli SaaS girişimlerimizle ilgili sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.