Instagram'a artık 60 saniyelik videolar yüklenebilecek
Dijital

Instagram'a artık 60 saniyelik videolar yüklenebilecek

Instagram, son güncellemeyle kullanıcıların artık 60 saniyelik videolarını Instagram'a yükleyebileceğini açıkladı.

Instagram'a video özelliği geldiği yıl, uygulama 15 saniyelik videoların kaydedilmesine izin veriyordu. Kullanıcılar bugün gelen güncellemeyle birlikte 1 dakikalık videolarını da kaydedebilecek.

Instagram kısa bir süre önce bu özelliği reklam verenlere tanımış, onlarla 60 saniyelik videolar üzerinde deneme yapmıştı. Instagram'dan gelen resmi açıklamada son 6 ayda Instagram kullanıcılarının video izleme oranlarının yüzde 40 oranında arttığı da belirtildi. Instagram'da yapılan izlenme sayısını gösterme gibi geliştirmeler, video içeriklere artan ilgi bu durumu pekiştirmiş oldu.

 

Görsel kaynak: Shutterstock/Denys Prykhodov

Yorumlar (1)
  1. Selçuk Kara Selçuk Kara

    Bazı sosyal medya ağlarında süre ve karakter kısıtlaması aslın işi biraz daha cezbediliyor kılıyor. Kısa videoların ilgili çekici olması, aslında çok kısa sürede çok şey anlatılamayacağı için daha uçuk çekimler yapılıyor bu da ilgi çekiyor. Bence 60 saniye çok uzun bir süre. Instagram video sürelerinin arttığını söylemiş ancak ben aynı fikirde değilim aksine video izlenme süreleri gün geçtikçe düşüyor.

    Çünkü sosyal ağlardaki haber akışı her geçen gün hızlanırken, insanlar daha kısa ve ilgili çekici içeriklere yöneliyor. GIF paylaşımlarının patlamış olmasının da nedeni budur.