Instagram videolarınızı kaç kişinin izlediğini göstermeye başlayacak
Mobil

Instagram videolarınızı kaç kişinin izlediğini göstermeye başlayacak

instagram-video-izlenme

Instagram kullanıcıların paylaştığı videoların kaç kişi tarafından izlendiğini ve kimlerin beğendiğini göstermeye başlayacağını duyurdu. Mevcut sistemde eğer bir kullanıcı videonuzu 3 saniyeden daha fazla izliyorsa bu ''1'' izlenmeye olarak kabul ediliyor. Eğer videonuz 3 saniyeden daha az izlenmişse, izlenmiş olarak sayılmıyor. Gelecek birkaç hafta içinde yayınlanacak bu yeni özellik ile kullanıcılar videolarının gerçekte kaç kişi tarafından izlendiğini ve bunların kim olduklarını görebilecekler.

Normal kullanıcıların birçoğu yayınladıkları videoların ne kadar izlendiğiyle pek ilgilenmiyorlar ancak Instagram'ı kullanan markalar, ünlüler ve bunu bir gelir kanalını dönüştüren kişiler için bu istatistik çok önemli. Çünkü yayınladıkları videoların gerçekte kaç kişiye ulaştığını görme imkanına kavuşacaklar. Aynı zamanda Instagram yayına alacağı bu özellik ile kullanıcıların yayınladığı içeriklerin tüketildiğini ve platformun gerçekten kullanıldığını büyük takipçilere sahip kanallara göstermek istiyor.

Yorumlar (2)
  1. Engin Yılmaz Engin Yılmaz

    Onlarca hatta yüzlerce yazılımcı çalıştıran firmaların böyle ufak tefek şeyleri "yenilik" olarak adlandırması garibime gidiyor. 20 senelik yazılımcıyım, özellikle sosyal medyada yenilik olarak adlandırılan şeylerin neredeyse tamamını 5-10 sene önce yaptığım projelerime entegre etmiş olmama rağmen dolar milyarderi değilim. Piyasada tüm meşhur sosyal medya sitelerinden kat kat kaliteli pek çok proje varken facebook'un beğen ikonunu değiştirmesi, twitter'in gifleri yayınlaması yada instagram'ın izlenme sayılarını göstermesi gibi şeylerin haber niteliği taşımadığını düşünüyorum. Emin olun yanımda çalışan stajyerler bile bundan daha iyisini yapabilir.

  2. Takipreklam Takipreklam

    Engin Yılmaz arkadaşımızın söylediklerine katılıyorum fakat şunu eklemek istiyorum; böyle yenilikleri zamanla yapmalılar ki yapacakları güncellemeleri çabuk tüketmesinler. Yani insanlar böyle sosyal medya firmalarından sürekli yenilik getirmelerini beklemeliler ki birşeyler daha cazip hale gelsin. Teşekkürler